mide suyunun ağza gelmesi sonucu nefessiz kalarak uyanmam

bu nedense bu yazın sonunda başladı. 3 kere falan olmuştu. her seferinde uykumdan sıçrayıp boğazımı sanki biri sıkıyormuş gibi nefes alamamıştım. burada çeşitli şikayetlerimi duyuru olarak açtım dilde tabaka daha sonra yutkunurken yemekler boğazıma kaçar gibi oluyor dedim. o tabaka için kbb uzmanına gittim bişeyin yok demişti ama 1 hafta sonra bu yemek kaçma fobisi başladı. yediklerimin yemek borusundan ağza gelmesi bu şikayetlerim başladıktan sonra uzun zamandır olmamıştı yine oldu. acaba başıma gelen bu olayla etkisi var mıdır yemek kaçma dışında midemde de gaz var gibi biraz şiddetli geğiriyorum arada. bu şikayetlerim için ne önerirsiniz.

Mide olayin ise hypnic jerk olayina benzemekte. Basina gelenlerin hepsinin anksiyete ile dogrudan baglantisi var.

  • tezek  (16.05.17 15:20:48)
yatmadan önce yemek yeme.

  • ppemreqq  (16.05.17 15:56:40)
abi yüz kere dedik psikolojik destek alman lazım diye. niye ısrarla bunu düşünmüyorsun? kgb, dahiliye, genel cerrahi diye dolaşacağına bir psikoloğa, psikiyatriste falan gitsene. sence bir insan bu kadar hastalığı olup da yaşamına devam edebilir mi? sen kendini hasta ediyor/zannediyorsun. sorun gafada gafada.

  • der meister  (16.05.17 15:58:40)
8 den sonra hiç birşey yenmeyecek kesin ve net.
biraz yüksek yatılacak.
gaviscon şurup içilecek yatmadan önce..
hala devam ederse
antidepresan icin psikiyatriste.
  • jamswety  (16.05.17 17:22:09)
e reflü bu. aynısı bende var. gaviscon plus iç. kabuklu şeyler yeme domates yeme.

  • xu  (16.05.17 17:25:59 ~ 17:26:18)
o bana da oluyor yılda bir kaç kez. hatta daha bir hafta önce falan oldu, hiyaak hık hık hık diye uyandım.

ama hepsinde benim hatam, yani yatmadan önce yemek yersem oluyor. reflünün etkisi var.
  • wilhelmwasmuss  (16.05.17 18:02:09)