Datça'da kalacak yer tavsiyesi

-Haziran başında Datça'ya gitmeyi planlıyoruz. Kalacak yeri daha ayarlamadık. Vpn ile bookinge baktım, fiyatlar hep euro üzerinden ve biraz da pahalı geldi. Daha önce giden birileri varsa tavsiye edebilceğiniz bir pansiyon veya butik otel var mı? Temiz olsun yeter. Fazla konfor düşkünü değiliz ve bütçemiz kısıtlı.Bookingden başka site tavsiyesi var mı bir de?

-İkinci olarak Datça hakkında genel tavsiyelerinizi de alabilirsek çok iyi olur.

İyi akşamlar dilerim.

2012 ve 2013 yıllarında datça'ya gittiğimde palamutbükü'nde birer hafta kalmıştım. ben kaldığım zaman aylin ahşap evler diye bir isim hatırlıyorum, ancak sonradan pahalılaştı da. özellikle apart bungalow evler vardı ve onlar hala uygun olabilir.

Palamutbükü'nden knidos'a geçip gününüzün bir kısmını orada geçirebilirsiniz, gezi anlamında da eski datça'yı muhakkak görün derim, hatta bir gece orada da kalınabilir.
  • gochebe  (15.05.17 23:49:42)
güneş apart otel. denize 3-4 dakika yürüme mesafesinde. gayet temizdir. onun dışında da hiçbir özelliği yok.

palamutbükü yazılmış zaten. keza türkiye'nin en güney batı ucu olan knidos da es geçilmemeli. datça merkezde ve çoğu koyda deniz buz gibidir, hazırlıklı olun derim, benim için idealdir. balık yemeyi unutmayın ama gidip de restorantta çuvalla para bayılmanıza gerek yok. kaymakamlık binasının yanındaki balıkçıdan alıp otelde kendin mangal yapabilirsin. yaş badem yemeyi unutmamak lazım ama mümkünse yine şehir içindeki mağazalardan değil palamutbüküne giden yoldaki köylerden alınması daha iyi olur. aynı şekilde datça balını da tavsiye ederim ama badem için söylediklerim bal için de geçerli. datça girişinde (veya çıkışında iksi de aynı yol :)) kooperatif ürünlerinin satıldığı bir yer var dikkat edersen kesin görürsün ben ordan aldıklarımdan baya memnun kaldım. fakat datçadan balı alıp da istanbul veya ankaraya getireyim yıl boyu yerim dersen o iş yaş onu da söyleyeyim.

onun dışında söylenecek çok şey vardır ama git tadını çıkar işte. mis gibi havası var o bile yeter. bütçe minimizasyonu için çadır idealdir tabi ama düşünmüyorsun sanırım. varsa çadır fikrin onun için de tavsiyelerim mevcuttur.

iyi gezmeler.
  • beneklidoktor  (21.05.17 15:54:13)