Düğün videosunu kendi kendimize çekebilir miyiz?

Çok çok yakın arkadaşlarımız temmuzda evleniyorlar. Gün boyu dışarda fotoğraf çekimine 2000 lira, düğün çekimine de 2500 lira para vermişler. Kadın olan arkadaşımız bir de düğün gunu/ öncesi/ sonrası arkadaşlarla çekilen müzikli, konseptli videolar var ya, onlardan yaptırmak istiyor. 1500 lira demişler. Damat da 'fotoğraflara o kadar para verdik, 10 dakikalık video için 1500 lira da vermeyelim. Bir kere evleniyoruz diye bir sürü şey yaptırdık zaten. Üzerine biraz daha para koysak fotoğraf makinesi alırız' diyor. Düşününce o da haklı. Kızın da içinde kalmasın istiyoruz.

Şimdi bizim gopromuz, profesyonel bir tane fotograf makinemiz var. Erkek arkadaşımın ablasında da şu havada uçan kameralardan var(ismini unuttum). Bunların hepsinin gücünü birleştirsek kendi kendimize video yapabilir miyiz? Olabilir mi? Yoksa çok mu acemice olur? Konsept filan nasıl hazırlanır? Ne önerirsiniz?

Yoksa bırakın, siz yapamazsınız mi dersiniz? Tesekkur ederim şimdiden herkese.

Mesele çekmek değil mesele edit yapabilmek. Edit işinden anlayan varsa çekin, yoksa isterse 10 tane Go Pro olsun çöp.

  • gozu acik sevisen yahudi  (15.05.17 12:58:52)
Biz düğünde değil ama kına gecesinde fotoğrafçı tutmadık (videocu tuttuk). Bir arkadaşımız da fotoğraf çekti. Elimizde prof. makine olmasına rağmen, hem arkadaş fotoğraf çekmekten eğlenemedi (bence), hem de fotolar "normal" oldu yani.

Bence tutun ama bu fiyatlar çok pahalı. Bizim düğün fotoğrafçımız dış çekim, nikah günü tüm gün çekim için 2000 TL, videocumuz da nikah günü için 2000 TL istedi ama o editlediği "düğün hikayesi" diye geçen kısa video için ayrı para almadı. Fiyatlar fahiş geldi bana.
  • peggy  (15.05.17 13:04:02)
Onu yapabiliriz sanırım. Zamanında benzer şekilde slaytlı, videolu doğum günü kutlaması hazirlamisligimiz var.

  • fraise  (15.05.17 13:04:10)
o kadar para ile aranızdan birini kursa gönderselermiş uzun vadede işe de yarardı.

cevap olarak; siz belki elinizdekilerde çok güzel videolar, fotoğraflar çekersiniz ama gelinin istediği şey instagramda çok moda olan "düğün klipleri" onlarda da mevzu montajlamada bitiyor. editleme yapmayı bilen bir arkadaşınız varsa olur belki ama eğer gelin beğenmezse sonradan kabak biraz sizin başınıza patlar :(
  • ofelia  (15.05.17 13:04:47)
Peggy, biri dis çekim. Gün boyu istanbul'un bir ucundan diğerine gidecekler. Farklı farklı yerlerde çekim yapılacak. Düğün günü de hem resim hem video için 2500 verilmis. Tüm gün o kadar dolaşmaya normal geldi bize aslinda.

Düğün hikayesi kısmı için de 1500 demişler işte. Para verilmek istenilmeyen şey o. O çekimı de hazırlık aşamalarını çekip birlestirsinler gibi değil de konsept olsun video çekilsin şekilde istiyor.
  • fraise  (15.05.17 13:06:33 ~ 13:13:29)
@fraise, şimdi anladım. Dış çekim+düğün günü (fotoğraf video) için toplam 4500 ödenecek.
Biz de bunlara toplam 4000 ödedik, düğün hikayesi de ücretsizdi.

Bence de 10dklık video için 1500TL vermek çok saçma. Ben olsam vermem. Düğün günü full video çekilecekse siz o videoyu ve elinizdeki ekipmanla çekeceğiniz görüntüleri editleyip yapabilirsiniz. Ama o gün bununla uğraşmaktan düğünün tadını çıkaramayacaksınız ve gelin bu konuda takıntılıysa onu tatmin edememe gibi bir ihtimal de var. Eğer kendiniz yapacaksanız öncesinde bol bol düğün hikayesi videosu izlemenizi tavsiye ederim, o şekilde fikir edinebilirsiniz.
  • peggy  (15.05.17 13:15:12)
Soruya cevap değil ama tüm bunlar çok saçma değil mi ya niye bir insan evlenicem diye 35 tane video fotoğraf vs ister anlamıyorum resmen işkence. Bence siz kendi imkanlarınızla bir şey hazırlasanız bile gelin hanım memnun olmayacak boşuna uğraşmayın derim.

  • pastörizesüt  (15.05.17 14:35:28)
çekim önemli değil diyenlere bakma, asıl önemli olan o. düzgünce çekecek biri yoksa düzenlemenin anlamı da yok.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (15.05.17 16:23:34 ~ 16:23:56)