Ekşi Sözlük Hesap

Piyasa durumu nasıl? 200 lira civarı var mı? Bir de güvenliği nasıl sağlıyorsunuz? Gider geri alır sonuçta hesabını. Satın almak için soruyorum. Kendime değil bir arkadaşa.

ben az önce öğrendim(azarlanarak hemde) piyasa durumu 300 liraymış.
Onun dışında güvenlik tamamen şans, yani ilk parayı yatırıyorlar sonra şifre bilgisi paylaşılıyor. parayı alan adam şifreyi vermeyebilir.

ha 1 de benim başıma ilginç birşey gelmişti, birisi benden bir entry paylaşmamı istedi şifreyi verip al lan yaz dedim sonra ben iş için medeniyet dışına gittiğimde bana birsürü mesaj atmış hesap numarası filan istemiş. ben vermeyince şifreyi değiştirdim illa vereceksin hesap artık benim filan dedi. sapkın bir şekilde hesabıma saplantı yapıp çökmüştü :)) böyle tam tersi durumlarda mevcut, aranızda paraya ihtiyacı olan varsa vereyim hesap numaranızı çocuğa arşivledim bekletiyorum. ajan filmlerinde ki gibi bi durum başıma gelirse acil para lazım kaynağı belli olmayan çakacam mesajı arkadaşa ya da yazın düğün sezonu açılınca altın alırım oradan gelecek parayla. altın olmuş 270 lira zaten.
  • mete kudur  (13.05.17 00:46:16 ~ 00:48:51)
300e hesap alan kimseyi görmedim. 150ye filan rahat gidiyordu. Piyasası da 200dür. 100e filan da bulunuyor bazen. Ama 150ye hem rahat alır hemde rahat satarsınız.

  • freetakilir  (13.05.17 00:49:19)
Anladığım kadarıyla güvenli olması sıkıntısı var ama şanslı olan alıp hayatına devam ediyor.

  • nawar  (13.05.17 02:13:02)
evet, bu ikinci el ürünlerin alayında şans faktörü var zaten de bu tip hizmet(!) şeylerinde daha yüksek. yalnız eğer satmayıp da alacaksanız, yüzyüze almak isteyin bence, yani mesela oturduğunuz il de ilan verin atıyorum; istanbulda alınık ekşisözlük yazarlığı, gidersiniz hesaba girer şifreleri mailleri değiştirirsiniz paranızı verirsiniz. diğer türlü büyük risk -ki ben almazdım.

ve onun dışında burada fotoğraf makinesi ile ilgili dolandırılmama ramak kalmıştı, geçen de birisi de uyardı beni bi nickle ilgili. mesela o da burada birçok kişiyi dolandırmış,(ben onun bir duyurusuna atıfda bulunmuştum), tam o gün yine abd'den gelecek bir arkadaşımız da fahiş fiyata ürün aksiyonuna girmişti yani o yüzden satmayıp alacaksanız, ve bu yasal mı onu da bilmiyorum da yerinizde olsam, bi 45 dakikamı ayırıp bulunduğum ildeki birisiyle yüzyüze görüşüp alırdım.

zaten bu bahsi geçen paraları verirseniz çok da satılık hesap bulursunuz diye düşünüyorum.

edit: beni uyaran kişinin nickine baktım da, basond nickli kişi bana demiş ki; ''o verdiğin linkteki duyuru sahibinin burada birçok kişiyi dolandırdığını biliyormusun? '' verdiğim linki paylaşmayacağım.

yani dolandırıcılık çok güncel birşey oldu, insanlar telefonla açık açık arayıp dolandırıyorlar ve devlet bulamıyor. benim arkadaşımın telefonunda dolandırıcı1 dolandırıcı2 diye kayıtlı telefon numaraları var. onlar aradığında açmıyor -ki kendisi buna rağmen özel bir hastahane de muayene olduktan sonra bizimkini arıyorlar ve diyorlar ki ''şu hastahanede şu saatte şu doktorda muayene oldunuz(dermotolog) biz de şu şu markalı ilaç firmasıyız, size doktorun yazdığı şu ilacı kullandığınız için de iphone göndereceğiz'' ve bu arkadaşım bu numarayı yiyor. yani insanlık hali, kafamız biraz dalgın olabilir işin içinde boğulabiliriz herşey olabilir. bu arkadaşım inanılmaz algoritmik düşünen birisidir. o bile yedi. şimdi tabi, ben risk aldım diyor ama sonuç olarak 400 lirası gitti özel kargo ayağına.

o yüzden burası ekşisözlüğün bir alt platformu diye kimseye güvenme. insanlar çok tuhaf. yemin ediyorum çok tuhaflar.
  • mete kudur  (13.05.17 02:17:36 ~ 02:24:44)
100 tlden fazla verilmez.

  • baldur2  (13.05.17 02:21:58)
Isidin askerlerimizi yakmasi basligina entry girip, basligi gundem yapiyo diye yazar ucuruyolar. O yuzden 200 tl verip bi gun sonra ucurulmak var.

  • baldur2  (13.05.17 02:23:07)
@mete kudur ahahs ben talibim hesap no'mla, erasmus stajına gitçem yazın kara kara uçak bileti parası düşünüyom ;_; azcık param çıkardı. piyasa iyiymiş ama kendi hesabıma kıyamam :((

  • dedi ayca  (13.05.17 02:42:02)
@mete kudur zaten yüzyüze gerçekleşir de ben daha ziyade hesabı verdikten sonra gider çalındı diye geri alır şifre falan değiştirirse ne olur diye düşünüyorum. sanırım kayıtlı mail adresine kadar her şeyi değiştirmek sonra o mail adresini de almak falan çözüm olur kaldı ki o bile geri alınabilecek bir şey eğer kişi uğraşacaksa.

  • nawar  (13.05.17 02:57:36)