Kedilerimizin deli gibi tüy döktüğü bu dönemde

Ne yapıyorduk?

bol bol tarayıp, habire ruloluyorduk. her gün ev süpürüyorduk.

ya da en son pes edip, tüylü tüylü yaşamaya alışıyorduk.

ben ikinci aşamaya geçtim sanırım :/
  • 111111  (12.05.17 12:11:23)
şu işini görür.

www.hepsiburada.com
  • stewie  (12.05.17 12:17:49)
Tek çare tarama.

Ben her gün süpürmüyorum, haftada bir. Ama sık sık tarıyorum minnoşu.
  • peggy  (12.05.17 12:26:27)
Biz kediyi streç filmle kapladık haftada bir filmi degiştiriyoruz.

Şaka şaka her gün tarayıp temizlige devam bizimki de bu hafta baslaďı fökmeye :)
  • neferkitty  (12.05.17 12:32:54)
Benim kedinin tüylerinin uzunluğu benim saçımla yarışıyor artık. Banyoda takılmayı suyu falan da çok seviyor. Koyuyorum lavaboya açıyorum suyu önüne oyuncak koyuyorum tarıyorum ve tüylerini kesiyorum oh mis

  • jazzabel  (12.05.17 12:37:43)
sokak kedisi suya alışkın olmuyor. soylu soplu kedi alırsan suya alışkanını bulursun. suya alışkın kedinin evladı da sudan korkmuyor.

cattime.com
www.adventurecats.org
  • stewie  (12.05.17 12:46:17)
Soylu olmasına gerek yok uzun tüylüyse sevme ihtimali daha yüksek. Serinlemek için kendi kendine suya gider yatar keşfeder banyoyu zaten.

  • jazzabel  (12.05.17 12:59:11)
@krem peynir benim kedi de hic taranmayi sevmiyor uyurken ya da uyku sersemiyken tarıyorum ancak :)

  • neferkitty  (12.05.17 13:06:49)
@krem peynir, alıştırmadım, geldiğinden beri hep öyledi. Oyun oynamayı pek bilmiyor zavallım:(

  • peggy  (12.05.17 13:18:37)
aboo suyu bırak bizimkisi banyonun kapısında bile yoluyor bizi belki sokarız diye :D taratmıyorda :) en son şundan aldım www.youtube.com arada bir bunu yapabiliyorum çabuk sıkılıyor ama pek bir işe yaramıyor. zaten bu tarak gibi değil üstte dökülmeye hazır olanları topluyor.

ben evi haftada en az bir kere süpürüp, tüy toplama rulosuyla sık sık üstümüz başımızı ve koltukları geçmeyle sorunu çözüyorum. süpürgem philips marathon taş gibi maşallah tüy falan bırakmıyor. zaten ne kadar tarasanda kucağında biraz yatsın ya da normal koltukta halıda yattığı yerde mecburen tüy bırakıyor hayvan, ayakla, çorapla, evin içinde gezerek falan o tüyler dağılıyor. o yüzden yayılmayı önlemek genel temizliği daha kolaylaştırıyor.
  • yue  (12.05.17 13:25:25 ~ 13:26:24)
çare furminator: www.zooplus.com.tr
çok ciddi tüy toplayan bir tarak ve dökülmeyi büyük oranda azaltıyor. fakat düzenli yapmanız şart.

  • ucyuzdoksaniki  (12.05.17 14:59:18)