Kadının/erkeğin erkeği taciz etmesi

Ne biçim ülkeyiz ya erkek kadını taciz etse yer gök inliyor ama aynı durum erkeğin başına gelince normal karşılanıyor hatta taciz edilen erkek suçlu bulunuyor hakkını savunamadın mı diye.

En basiti erkek internetten tanıştığı kızla buluşsa erkek beğense kız beğenmese bi daha buluşmazlar erkek ısrar ederse tacizci olur ama aynı şekilde erkek buluşmak istemese taş kalpli öküz uyuz gibi sıfatlar alır ısrar eden kız normal Karşılanır erkeğin kızın kölesi olması beklenir.

Aynı şekilde erkekler aralarından ezik gördükleri bir erkeği zorbalıkla taciz edip türlü Lakaplar takalarsa yine ezilen erkeğin hakkını kimse savunmaz hatta(yapılmaz ya) kendilerine çok daha hafifi yapılsa cıngar çıkaracak kızlar bile Zorba erkeklerin yanında olur.

Hal böyleyken kadın hakları falan diye tutuşanlar bana samimi gelmiyor. Eminim size geliyordur. Bu durum değişmez mi dünyada durum ne ve bana samimiyetsiz gelen bu durum hakkındaki düşünceleriniz.

genelleme yapmışsınız. ben erkeğin istemediği durumda kızın ısrarcı olmasını gayet ezik buluyorum, "rahat bıraksana adamı istemiyor seni" derim, dedim de.

kadınım.
  • orange coffee  (05.05.17 17:08:11)
Kadın erkeğin eşitliği modern dünya yalanı, elbet pozitif yanları var ama reelde öyle bi dünya yok. Hem fiziksel, hem psikolojik, hem sosyal olarak. Hatta hukukta taciz konusunda kadın beyanı esas. One night ilişki yaşadığın kadın bu bana tecavüz etti dese sıçtın mesela. Takılma eşitlik mevzusuna, kağıt üstünde var. Bunu böyle kabul etmen gerekiyor rahatlamak için.

  • ilkot  (05.05.17 19:33:30)
''En basiti erkek internetten tanıştığı kızla buluşsa erkek beğense kız beğenmese bi daha buluşmazlar erkek ısrar ederse tacizci olur ama aynı şekilde erkek buluşmak istemese taş kalpli öküz uyuz gibi sıfatlar alır ısrar eden kız normal Karşılanır erkeğin kızın kölesi olması beklenir.''

bunu neye göre söylüyorsun mesela? kim diyor ki ısrar eden kıza cevap vermeyen erkeğe taş kalpli, öküz vs. denir diye. nerden uyduruyorsunuz böyle şeyleri? ki hayatta hiç böyle şeyle karşılaşmadım. internetten kızla tanışan erkeklerin çoğu nefes alsın yeter mantığında, illa adriana lima aramıyorlar zaten. çoğu da istekli, ısrarcı bir kıza beğenmese bile hayır demez zaten. hayır diyenler de anlayışla karşılanır herkes yoluna bakar.

bu saçma sapan genellemeleri neye göre yapıyorsun? zorbalık kim tarafından kime yapılırsa yapılsın kötüdür, ve insan gibi insanlar mağdurun yanında olur, cinsiyetle ne alakası var?
yani buraya böyle şeyler yazabilmek için anca troll olmak gerekir, umarım trollsündür yoksa senin için üzülürüm.

diğer taraftan kadının erkeğe yaptığı cinsel tacizle ilgili olarak da; bana tecavüz etse keşke diye ölüp bitecek erkekler var.
  • limoncello  (05.05.17 20:19:26)