Vücut geliştirme

Arkadaşlar tekrar spora başladım ama farklı bir durum var.

Öğrenciyken gayet düzenli besleniyordum. Ancak şimdi işten çıkıp gidiyorum. 19:30 oluyot giriş. Çıkış 21:30. Bu saatten sonra yemek yenir mi?

Kahvaltı yapamıyorum. Simit poğaça falan.

Öğle yemeğinde fabrikada normal yemek çıkıyor.

Problem akşam yemeği. Ne yapmalı sizce?

İstediğin saatte yemek yersin o sorun değil de, böyle dandik beslenirsen bir sonuç alamazsın.

  • angelus  (04.05.17 11:37:40)
bu beslenme düzeninle göbek ve bel çevresi yağlanmaya hazır ol.
spor yapman çok güzel ancak dengeli beslenme olmadığı sürece emeğini çöpe atıyorsun.
bir çok öneri göreceksin web sitelerinde. güvenmiyorsan, antrenman programınla bir diyetisyeni ziyaret edebilirsin.
temel olarak;
kahvaltıda protein için yumurta şart.
öğle yemeğinde de fabrika yemeklerinin içerdiği yağ ve tuzdan ötürü, alternatifler hazırla. mesela evde tavuk göğsünü ızgara yap. fabrika yemekhanesinde salata barı vardır. oradan da yeşillikleri doldur tabağa, tavuk salata yap. çeşitlendirmen mümkün. çalıştığım yerde buğday, mercimek çimleyip getirip yiyen arkadaşlar var. tamamen senin araştırmana ve yaratıcılığına kalmış. İşyerine yemek götürmekten çekinme.
Akşam yemeğinde de günlük kalorini tüketimini hesaplayarak, ihtiyacın olana tamamlayacak kadar kalori tüketmelisin. Bu da protein ağırlıklı olmalı. Çok zor değil inan. kabataslak bir hesapla sonuca ulaşabilirsin. Bu konuda bir örnek, arkadaş, bulgur pilavı ile et tüketiyor akşam yemeklerinde. Ancak saat 18.00'de bir başlıyor, 20.00'de bitiriyor. Tüm akşam yemeğini 2 saate yayarak yiyor.
Son olarak ara öğünler. Sakın atlama. Ofisinde meyve, kuruyemiş, yoğurt bulundur.
  • cliquot  (04.05.17 12:41:07)