Sirtakiciler bakabilir mi?

Hellas gençler.

Evvelden beri yunan müzikleri dinlerim. Hep de aklıma gelir de soramam.

Dinlediğim tüm erkek ve kadın sesleri neredeyse aynı kişi gibi geliyor.

Yani bizde sezen aksu ile hande yener in sesleri farklıdır. Tarkan ile serdar ortaç ın da sesleri farklı.

Ama ben bu yunan şarkıcıları dinlerken bütün kadın vokaller haris alexiou, erkek vokaller notis sfekianakis (gibi bişeydi) gibi geliyor.

Hepsinin sesi hırıltılı böyle yaşlıca.

Sizlere de böyle geliyor mu?

Derdimi sevin. Yılların derdi. Okula yazdırcam artık.

hayır ayırt ediliyor. glykeria ile despoina vandi ya da anna vissi gayet ayırt edilir. aleksiou da öyle.

notis sfakianakis ya da nikos vertis, giorgos mazonakis, mihalis hatzigiannis'in sesleri de gayet birbirinden farklı.

bi kbb doktoruna görünmeni öneririm :)
  • cekilmis gayfe  (02.05.17 20:25:58)
@cekilmis

Evet şimdi pes to mou xana yı notis söylüyor deseler biraz kulak kabartıp haasss çekerim ama bu pashalis terzis olsun stamatis gonidis olsun antonis remos ulan hani bi eve telefon açarsın da abisi mi kardeşi mi bi karıştırırsın.

Bu kadın vokallerde daha çok oluyor. Despina mı katy garbi mi yok haris yok anna derken kayış kopuyo.

O hırıltıya gidiyo heralde kafa o yüzden öyle geliyor. İki paket sigara içip söylüyo gibiler.

Ya da harbi kbb lik olmuşum.
  • eeb  (02.05.17 20:41:01)
terzis ile remos'un sesleri çok farklı be hacıt
mesela şu videoda www.youtube.com
basis ve terzis'in sesler gayet farklı değil mi?
  • cekilmis gayfe  (02.05.17 20:46:48)
Farklı farklı. Bunda fark bariz var.

Ama bilemiyorum altan.

Ben derdimi lys teog'a hazırlayayım o zaman.

Şu videodaki programa da ayrıca hastayım :))
  • eeb  (02.05.17 21:30:23)
ben de hastasıyım :)
www.youtube.com

al izle o zaman ;)
  • cekilmis gayfe  (02.05.17 21:34:36)
Yunanlar çok hırıltılı konuşuyor, o noktada katılıyorum. Ama ayırt ediliyor sesler.

  • feel the blanks  (02.05.17 21:54:48)