Atlasglobal nasıl bir havayolu sirketi?

Biletlerimi normalde hep turk hava yolları'ndan alıyorum ve her şeylerinden memnunum. Şimdi bilet bakarken atlasglobal'de aynı gün uçuşun 250 lira daha ucuz olduğunu gördüm de, ordan mı alsam diye düşündüm. Daha önce 1 kere bodrum'a gidip gelmiştim, kötü değildi. Bu uçuş yurtdışı uçuşu.

Pegasus'un müşteri hizmetlerinden, hosteslerine, servislerinden, uçaklarına hiçbir şeylerini sevmediğimi çok çok zorda kalmazsam ordan bilet almadığımı dikkate alırsak atlasglobal'den bilet alırsam lanet etme ihtimalim var mı? Deneyeyim mi yoksa en iyi şirket bildiğin şirkettir deyip türk hava yolları'ndan mi alayim? Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Ben severim Atlas'ı.

  • kaderimse np  (02.05.17 01:00:18)
Pegasus'u kadar lanet etmezsiniz.
THY kadar memnun olmazsınız.

THY'de kıllık yapıyor ara sıra. Bu nedenle ekonomi yapmanız sizin faydanıza. 3 saatten fazla sürecek bir uçuş değilse tercih etmenizde sakınca olmaz sanki.
  • hippokondriyak  (02.05.17 01:23:23)
atlas yurtdışında bazen farklı firmalarla çalışıyor. atlastan aldığım biletle air france'la uçmuştum bir defasında.

uçuş kodu üzerinden. uçuşu kimin yaptığına bakabilirsiniz.

örnek:info.flightmapper.net
  • orpheus  (02.05.17 01:40:21 ~ 01:42:51)
Alınır gayet

  • gazozailacatmauzmani  (02.05.17 02:02:22)
valla İngiltere'ye giderken £69'a mı ne bilet almıştım en ucuzu Atlas'tı. 25kg limit vermelerine rağmen(ki iyi, THY 23kg) 28kg çıkınca bişey dememişlerdi, gerçi tipimden bellidir küçüktüm öğrenciydim. Uçakta yemek ikramı var, THY gibi "yemek" değil ama sandviç miydi neydi tam hatırlamıyorum. Yine de Pegasus olsa hem o olmaz, hem o 3kg fazlanın parasını alırlardı.

dene bence.
  • rodriguez2  (02.05.17 02:37:26)
ben sürekli atlas kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

  • eksimeksi  (02.05.17 04:22:52)
thy için fazla fakirim ama atlas'la ukrayna'ya çok kez gittim. gayet memnun kaldım. gidiş-dönüş toplamda 300 lira bile vermedim hiçbir sefer. buna karşılık saate göre kahvaltı ya da yemek bile veriyorlardı iki saatlik yolda. en azından geçen sene vermişlerdi. bence atlas şahane. şahsen hiç sorun yaşamadım. gayet güzel.

  • der meister  (02.05.17 04:28:57)
Ben mümkün olduğu kadar atlas'ı tercih ederim, thy aynı fiyat olsa dahi atlas'ı seçmişliğim çok vardır (ücretsiz havaalanı servisi olduğudan dolayı).
En son geçen hafta yurt dışı uçuşunda kullandım. Yemek verdiler, gayet iyiydi. Hostesler çok kibar ve güleryüzlü, müşterilere insan gibi davranıyorlar. Ayrıca thy hosteslerine göre daha bakımlı ve temiz görünüyorlar. Türkçe bilen yabancı hostesler vardı bizim uçuşta. Yakalarındaki atatürk rozetleri çok hoşuma gitti, bu bile tercih sebebi benim için:)

Edit:2008den beri izmir-ist uçuşlarımda ve ara ara yurt dışı uçuşlarında kullanıyorum. Benim kötü deneyimim olmadı, ama iki üç kez uçup da olumsuz durumlar yaşamak artık biraz da şans işi. Şans faktörünü göz ardı etmemek lazım.
  • peggy  (02.05.17 11:07:16 ~ 12:46:13)
Kac rezil denilen(wizzair, ryanair vs.) havayolu sirketi ile seyahat ettim, bu kadar pisini gormedim. Üc kez (iki yurtdisi - bir yurtici) uctum Atlas ile. Maalesef üc ucusu da ayni gün almistim, iptal edemedim. Ücünde de cok pisti ucaklar, bir yere elim degmesin diye ekstra caba harcadim. Hasarli bagaj konusunda attigim onlarca e-maile cevap vermeyip, sonra da "pardon ya, spam´e düsmüs cinim" diyen tipler.

Yurtdisina alma, 3 saati asan yolculuklara alma, cekilmiyor. Ayrica yemek vermeleri bir arti degil, cünkü secemiyorsun bilet alirken. THY o sacma politikalarina ragmen, rahat ettiriyor gercekten.
  • buf-e kür  (02.05.17 12:41:05)
Gaza geldim aldım bileti atlas'tan. Bakalım :)

  • fraise  (02.05.17 17:40:03)