Reklamcılık Sektöründeki Arkadaşlar...

Merhaba,

Haziran ayında mezun oluyorum, ekonomik durumlardan olsa gerek, 2015 yılında rahatlıkla bulabildiğim stajı bu sene mumla arar oldum. Yazdığım maile, linkedin mesajına geri dönen bile olmuyor zahmet edip.

Yeni mezun alerjisine denk gelmiş olabilirim, özgeçmişim beğenilmiyor olabilir ya da tipim. Bu kalıcı olur gönderemeyiz falan korkusu olabilir. Okuluna devam eden adam zaten okuluna dönecek.

Bunun üstesinden nasıl geleceğiz? Var mıdır sektörde çalışan birileri akıl fikir verin. Adımımı atmam lazım iş hayatına, staja bile başlayamayacak hale geldik.

Bu arada metin yazarlığı alanında başvurularım.

reklam sektörü için biraz kötü bir dönem. yazın işler azalıyor çünkü. onun etkisi olabilir belki. sen başvurmaya devam et. freelance bir şeyler yapabiliyorsan onu yap. acele etme, mutlaka bir şeyler olur.

  • nathanieltroy  (01.05.17 10:28:43)
kişisel olarak birileriyle iletişim kurmaya çalış ve ne kadar istekli olduğunu göster. mesela işlerini beğendiğin bir ajansa, bir yazara ulaşmaya çalış. "ben burada çalışmak istiyorum çünkü..." de. ve o çünkü'yü güzel nedenlerle anlat.
gerekirse kapıdan girmek için kapılarına git.
oturduğun yerden mail atmayla olmuyor o işler. olsa herkes girerdi.
bir de ne zaman başvurmaya başladın o önemli. yaz stajı için biraz geç kalmadın mı?
  • yetkili birine benzeyen abi  (01.05.17 12:05:10)