Erkek arkadaşım facebookta eski sevgilisinin içeriklerini saklıyor

Merhaba,

Benim 6 aylık bir ilişkim var çok da güzel gidiyor. Bu arkadaşımızın önceden bir sevgilisi vardı 3 yıl sürmüş. En son biz tanıştığımız zamanlarda bile kadın arıyordu bunu, bulusmak yemek yemek için vs. Sonrasında benimle yeni bir ilişkiye başladığını söyleyince aramayı kesti.

Kendisinin bana bahsettiği ise vaktinde buna aşık olduğunu, çok güzel bir kadın olduğu ama birlikte yaşadıktan sonra kadının tam bir narsist olduğunu anlaması, çok kavga etmeleri ve sonunda ayrılmaları şeklinde hikaye özetini de paylaştı.

Şimdi bu kadınla ilgili tüm anıları facebookta. Fotoğraflar fln. Ben bu konuda gerilmedim, kalsın fotoları bitmiş bir şey. Gözümle görüyorum adamın benimle mutlu oldugunu. Geçen gün bir arkadaşım ilişki statüsünü değiştirince aklıma geldi, biz değiştirmedik çünkü ve 6 aydır birlikte yaşıyoruz. Ben değiştirmek de istemiyorum zaten, ne millete haber vereceğim bu benim sevgilim diye ne gerek var. Ama merak ettim ve bu eski kadınla ilişki durumunu değiştirdi mi diye. Geçmiş yılların postlarına baktım, değiştirmemiş ama aşklarını facebook üzerinden yaşamışlar resmen.

Ah benim güzel sevgilim sonunda iş bitti koşuyorum yanına.
Benim bir tanem bana dogum günümde şöyle bir plan yapıyor çok mutluyum
Dünyanın en güzel kadını benimle
Hayatım eve geliyorum bir şey ister misin

Tadında postlarla dolu facebook sayfası. Ve bunları ilişkinin ilk 10 gününde yazmışlar. Şimdi 6 aydır bizim 1 tane bile yanyana fotografımız yok. Hani facebookta değil, telefonumuzda kayıtlı bir foto bile yok. E şimdi sen bu kadına aşk nağmeleri yagdırdın ilk 10 günde bana gelince nedir çekincen 6 ay olmus, aşık olduğundan bahsediyorsun. Çünkü benim bırakıp gitme korkum yok ve böyle durumlar hem ilişkide karşılıklı saygıyı etkiliyor, hem huzurluk yaratıyor yok yere. Bu hareketle sen bana diyorsun ki, o bunu yapmaya değiyordu, sen değmiyorsun.

Denk geldi gördüm böyle nağmeler yagdırmıssın hatuna. Sevginden şüphem yok ama hoş da değil yani, en azından aşk içerikli postlarını silsen dedim. Facebook hatırlatınca bakarım dedi. Dün oturdu postlara baktım gördüm geçerken ama silmedi. Sizin fikriniz ne, neden bu durum, siz olsanız rahatsız olur musunuz, ne yaparsınız?

büyümüştür belki, eski paylaşım tarzını çocukça bulmuştur.

insanlar geçmişlerindeki gibi kalmak zorunda değil ama bu geçmişleri yok anlamına da gelmez.

sana ya da ilişkinize özel bir tavır olmayabilir. sana karşı dürüst davrandığına inanıyorsun. çok darlama.
  • tum haklari saklidir  (30.04.17 15:14:51)
bunu yaptığına pişman et, kıçını tekmele lanet herifin!!!

  • cekilmis gayfe  (30.04.17 15:15:48)
Zaman ver.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (30.04.17 15:19:14)
anlamadım @ardacan

  • maymuncuq  (30.04.17 15:20:18)
Ben de anlamadim ardacan. Takıntı yapmadıkça bu tip şeyleri sevgilinizden beklemek en doğal hakkınız. Yani eski postları silmek zorunda. Biraz empati amk yani

  • klar  (30.04.17 15:24:25)
Şöyle bir şey de olabilir: 3 sene boyunca tüm arkadaşları onun bu mıçmıç facebook ilişkisine şahit olmuştur ve şimdi sana yazmaya başlasa herkes oha noluyo filan dedikodusunu yapmaya başlayabilir diye çekiniyor da olabilir. Bence birlikte fotoğrafınızı koyup onu tagle bakalım onu da saklayacak mı, ona göre hareket edersin. Ancak ilişkiyi facebook üzerinden herkese yansıtmanın uzun dönemde böyle olumsuz etkileri var işte, o yüzden çok abartmamak en iyisi.

  • neferkitty  (30.04.17 15:28:24 ~ 15:35:03)
şu anda kendi topuğunuza sıkıyorsun.
açık açık söyle ne istediğini.

  • basond  (30.04.17 15:31:43)
Buna değmiyor muyum dedigin şey fbookta vıcık vıcık bir ilişki. Seninle daha olgun yaşaması iyi bir şey aslinda. Iliskiyi fbookta yasamak kısmına takilma Ama normalde kiz arkadasiyla fotografini paylasabilen biri simdiki iliskisinde bunu neden yapmaz onu bilemedim. Genel olarak tarzı degil diyemiyoruz yani. Gayet tarzu buymus. En azindan bir adet fotograf koyabilirdi. Şart degil tabi bu ama sen istiyormuşsun diye diyorum. Onun disinda gecmiste kalan iliskinin izlerini israrla saklamak isteyen insani anlamiyorum ben. En azindan herkesin gordugu, aleni bir ortamda saklamakta israr etmesi yeni ilişkiye saygisizliktir bana gore.

  • aquarium  (30.04.17 15:32:49)
bence ayrıl bir erkek olarak söylüyorum.kafasındaki düşünceleri hiç olumlu bulamdım

  • birdposing  (30.04.17 15:54:22)
Teşekkürler, ben de öyle düşünüyorum. Yani bizim zaten ilişkimiz güzel, yansıtsa ne olur yansıtmasa ne olur bunu sosyal medyaya. Ama bunu önceden baska bir kadına yapmış, kısaca konustuk üstüne düşmedim. O eskidendi çok saçma artık yapmıyorum öyle şeyler dedi. Ben de iyi güzel ama en azından şu ask postlarını kaldırsan dedim. Facebook anılarımda çıkınca kaldıracağım dedi. Postlar facebook anılarında çıkmaz, sadece fotograflar. kaldırmayacak. Hafiften narsizm tınıları geliyor adamdan bunu biraz incelemeye alacağım. Narsistler severler böyle exleri ile iletişimde kalmayı ve mevcut ilişkilerinde huzursuzluk yaratmayı. Her insan gibi benim de dönemsel öz güven eksikliklerim oluyor, bazen benden utandığını düşünüyorum. Ya da başka sebepler olmalı altında mesela türk olmamdan utanıyor olabilir. Yaş farkımızın çok olmasından utanıyor olabilir. Çocuk yapmak istiyor, adım gibi eminim eğer bir çocuğumuz olursa bir fotoğraf çekip facebooka yükleyecek çocuğuyla. Ben olmayacagım o fotografta. Belki de sadece çocuk sahibi olmak için benim kullanacak. Avrupalı adamlarda bunu yapan da çok var, türkiye veya ortadogulu kızlarla sırf saglıklı bebek yapmak için evlenip, sonra kadını temizlikçi gibi kullanmak. Of bilemedim çok opsiyon, çok duygu, kafam karmakarısık. Aşk meşk zor işlermiş sözlük ahalisi.

  • maymuncuq  (30.04.17 15:55:49)
@ardacan diyor ki yaşın 14 falan mı evladım, derdini seveyim.

  • cekilmis gayfe  (30.04.17 16:57:04)
iyimser düşünürsek eskiden ilişkiyi vıcık vıcık yaşamış olmasından pişmandır ve şimdi böyle yapmayacak şekilde olgunlaşmıştır. seninle ondan yapmıyordur. art niyet var mı diye merak ediyorsan (seninle olduğunun bilinmesini istememesi gibi) sen onu etiketle ve ne yapacağına bak.

ama ben olsam iyimser düşünemezdim. silmesini, bunları görmenin beni rahtsız ettiğini söylerdim. silmezse eski ilişkisinin hatıralarının benimle arasının iyi olmasından daha önemli olduğunu düşünüp üzülürdüm.
  • sanguine mcqaer  (30.04.17 17:17:00)
Çok rahatsız olurdum ben. Silmeli. Bence.

  • mutlusismankedi2015  (30.04.17 17:56:14)
aquarium +1

  • Apocalypse  (30.04.17 18:04:47)
sana değer vermiyor demek değil mi sence de bende mesela bazı arkadaşlarım var onlarla sohbet muhabbet anca bazı arkadaşlarım var onlarla daha samimi şeyler yapıp onlarla geçirdiğimiz zamanı instaya atıyorum ilk grubu değil.bence sevgilin seni benim ilk gruptaki gördüğüm insanlar gibi görüyor.bir önceki sevgilisiyle 10 günde herkese yaymış seni saklanası bir kaçamak gibi görüyor olması muhtemel.
burada önemli olan vıcık vıcık olması da değil bir kişiye saçma bile olsa vıcık vıcık olarak değer vermiş sen aynı statüde görmüyor bence.

  • birdposing  (30.04.17 18:18:11 ~ 18:19:15)
bu kadar cool olmak iyi değil ya.

  • pinkpeony  (30.04.17 20:52:31)
kıyamıyor.

o fotoğraflar, o yorumlar onun için halâ değerli.

bu sağlıklı bir ilişki değil.

ne kadar da olgun ve iyi niyetlisin. umarım benim karşıma da böyle biri çıkar.

ben de unutamıyorum onu. 4 yılı geçti biteli. bende bir fotoğrafı vardı, yırtıp attım çöpe 7-8 ay önce. ama deli gibi pişmanım. deli gibi özlüyorum. her sabah uyandığımda, her gece yatarken aklımda. çıkmıyor, gitmiyor.

ya silecek ya da sen bu bitmemiş sevgi ve özlemle yaşayacaksın. var mısın?
  • runfor  (01.05.17 02:19:22)
Teşekkürler. dün akşam celallenip gittim yanına, sen bana haksızlık yapıyorsun dedim. Hem bu kadının sana neler çektirdiğinden seni mutsuz edip sürekli kavga ettiğinden bahsediyorsun, hem de benimle ne kadar mutlu olduğunu söylemene rağmen bana hiç kullanmadığın bu sözleri sayfandan kaldırmıyorsun. Eğer ki unutamadığın bir şey varsa ben yanımda beni sevmeyen adam istemiyorum, bu sözleri bana da söyleyecek adam istiyorum. İstediğin kadar vakit sana, otur kararını ver zincirlemedim ya seni, istersen ona dön, istersen bekarlığa devam et ama o seni mutsuz eden kadına söylediklerini bana söyleyecek bir adam hak ediyorum bende dedim. Suratı 5 karış oldu, gece oturup silmiş hepsini. Ben böyle şeyler yazdığımı bile hatırlamıyordum dedi. Görebildiğim kadarını temizledim dedi. O gösterişten hoşlandığı için böyle seyler yazıyordum, çoğunu da içten bile yazmamıştım sırf mutlu olsun da kavga çıkarmasın diye fln gibi bir şeyler söyleydi. Sonunda burukluk oldu. Bir soğukluk oldu. Tatlı telaşe aşkına gölge düştü. Döndük sırtımızı birbirimize yattık. Ne gerek var yani bunlara işte. Teşekkürler herkese. İnsanı sinir eden bir şey varsa gerçekten içinden tutup sayılı gününü ziyan etmenin anlamı yok. Seven olduğun gibi sever, sevmeyen olursa da ölmezsin işte. Yalnız yaşar gidersin

  • maymuncuq  (01.05.17 14:13:34)
heyecanı kalmamıştır belki. sana saygı mı duyuyor, seni seviyor mu, sana sadece sevgi mi besliyor bilmiyorum orasını anlayamam. insanlar yoruluyor azizem. ilişkiler tüketiyor insanı. birine tekrar aşık olsan bile enerjin olmuyor eskisi gibi. belki zoraki bi kaç şey işte, gerisi monoton ilişki oluyor. belki bahsi geçen arkadaş da böyledir. belki.

  • marul hirsizi  (01.05.17 14:47:33)
tebrikler. en doğrusunu yaptın. bundan sonra daha dikkatli olacak eminim.

  • runfor  (01.05.17 15:12:56)
afferim guzel giden bir iliskiye comak sokmussunuz. boyle devam edin gercekten.
su sosyal medyada her seylerini paylasan insanlarin gercekten mutlu, sosyal, cok asik vs vs oldugunu falan mi dusunuyorsunuz? gecmis bitmis bir iliskinin ardindan ne diye hatirlatiyorsunuz ne diye ayni seyleri yasatiyorsunuz insanlara??!?!

sizi sevmedigi dusuncesi yerine benimle daha oturakli bir seyler yasiyor diye dusunemezmiydiniz? illa askini aptal sosyal medya mecralarinda ispatlamasi mi gerekiyor?

birileri bir zaman birbirlerini gercekten seven, birbirlerine gercekten saygi duyan, baskalarinin iliskileri hakkinda ne dedigini umursamayan kisiler iliskilerini duyurma geregi de gostermezler demisti. onlar gercekten mutludurlar cunku.

bunu bir dusunun. ne gerek vardi simdi kiskanclik yapip huzursuz olmaya/etmeye.

ayrica ardacan+1
  • 65 derece  (02.05.17 16:39:41)
Gözünde kıskanç biri olmuşsunuz. Adamın zamanında eski sevgilisine söylediği laflar neden sizi şu an rahatsız ediyor ki? Çünkü kıskanıyorsunuz, ona söyledi bana söylemedi bunları diye. Ama insan değişebiliyor, yukarıda da yazılmış, artık böyle şeylerin aptalca olduğunu düşünüyor, ilişkisini facebook'ta ifşa etmek istemiyor, daha olgun ve ayakları yere basan bir ilişki yaşamaya çalışıyor olabilir, ki ben de çok antipatik buluyorum facebook aşıklarını.
Ben olsam o kadar takılmazdım.
Sevgisinden şüphem yok demişsiniz ama bence siz adamın sevgisinden emin değilsiniz, sevmediğini düşünüyorsunuz. Ve özgüven probleminiz var.
  • peggy  (02.05.17 17:38:00)
ortada mantık çerçevesinde değerlendirilecek bir şey yok malesef. adam kafasında bitirmemiş ya da hala zorluyor olabilir

  • gazozailacatmauzmani  (02.05.17 17:45:56)