Aras kargonun siparişimi kaybetmesi

24 Nisan'da bir internet sitesinden 3 adet ürün sipariş verdim. 2 gün sonra kurye geldi ve bana 1 paket teslim etti. Paketi açtığımda 1 ürünün eksik olduğunu fark ettim ve gönderici firmayı aradım. Onlar da araştırma başlatacaklarını söylediler. Kargo firmasını da arayıp satın aldığım ürünün eksik olduğundan bahsettim ve onlar da araştırma başlatacaklarını söylediler. Bugün gönderici firma bana dönüş yaptı yaptıkları araştırma sonucunda 3 ürünü 2 paket halinde kargoya teslim ettiklerinin tespit edildiğini (kargo şirketi bana bir paket teslim etti. göndrici firma da bana ürünlerimi 2 paket halinde göndereceklerini söylemediği için ürünler tamdır diye düşünüp içini kontrol etmeden paketi teslim aldım direk. Muhtemelen kaybolan ürünüm diğer pakette), gönderici firmadan kaynaklı bir hata olmadığını, ürünün kargo şirketi tarafından kaybedilmiş olabileceğini, 7-10 iş günü içerisinde kargo şirketinin ürünü bulup teslim etmemesi halinde yeni bir ürün göndereceklerini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Ama bana bu ürün yarın için lazım. 10 gün sonra gelmesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Bu konuda yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

yarın lazımsa siz başka bir yerden temin edebilirsiniz.

kaybolan paketi de bulurlarsa dahi ürünü geri verip para iadesi talep edersiniz.
  • idexo  (27.04.17 22:35:56 ~ 22:36:40)
iki paketin gönderi takip numarası farklıdır heralde. internet sitesinde 1 takip no mu var 2 mi?

  • orange coffee  (27.04.17 22:38:35)
@idexo ürünü temin edebileceğim başka bir yer yok.
@orange coffee firmanının bana gönderdiği fatura mailinde 3 ürün de tek faturada gösterilmiş ve tek takip numarası var.

  • her seye atarlanan adam  (27.04.17 22:45:37 ~ 22:46:12)
acil olan ürünü başka birinin adına, adresine isteyip işinizi görün. diğer ürünün de direkt para iadesini isteyin. kargo da ürünü bulursa size değil firmaya teslim etsin.

  • boyalı kuş  (28.04.17 10:45:13)
bu hafta icinde aras kargo ile ilgili baska kayip vakalari da duydum. tesaduftur belki ama. biraz kiyameti kopararak cozebileceginiz bir mevzu. yani cirlamak gerekiyor muhtemelen.

  • jimicik  (28.04.17 11:19:18)