Rota yorumu

Merhaba,

Bir çılgınlık yapıp otostop ve couchsurfing öncelikli, mecbur kalınırsa otobüs/tren ve hostelde kalma şeklinde bir geziye çıkmayı düşünüyorum.

rotam resimdeki gibi
i.hizliresim.com

Çok soru var ama bir tanesini bile cevaplarsanız çok makbule geçer.

Bu rota ve gezi şeklindeki düşünceleriniz nelerdir?
Genelde önemli şehirleri seçtim ama şunu çıkar/bunu ekle tavsiyelerinize açığım.

Avusturya civarı biraz karışık oldu, 5 numaralı Innsbrück civarında arkadaşım var daha pek konuşmadık da ona gidebilirim diye düşündüm ama rotayı biraz kötü yaptı sanki. Viyana ve Bratislava'ya gitmek istiyorum. Münih ve Innsbrück'ü çıkarsam mı :/

Budapeşte'ye geçen sene gittim diye durak olarak yazmadım ama yol tarifinde böyle çıkardı, orada durmazsam yol biraz uzun olacak gibi. Orada ne yapsam?

Tiran'dan Üsküp'e gidiş için Kosova'yı verdi, Prizren şehri. Pek emin olamadım, nasıl gitmeli mi sizce oraya yoksa başka alternatif mi bakmalı?

Teşekkürler

Belgrad+1

Çok güzel ve ucuz bir şehir. 9-10 arasına bir Belgrad eklenebilir. Diğer şehirleri bilmiyorum:)
  • peggy  (27.04.17 17:16:52)
Münih öyleyse zaten ötekine de çok gerek yok orayı çıkarırsam rota biraz daha rahatlıyor.
i.hizliresim.com
Budapeşte'den dolaşmaya da gerek kalmaz gibi bu şekilde olursa.

Tüm geziyi 20 güne falan sıkıştırmayı düşünüyorum, öyle olursa Viyana için 3 gün öneriyorsanız bunu bir değerlendireyim :/

Kosova için durum iyiyse güzel. Belgrad'a gitmiştim daha önce.
Gezim kesinleşip ve Viyana'ya da kesin gideceksem sahafın adresini isteyebilirim sonra :)
  • senolll  (27.04.17 17:18:33)
@camussar nefis görünüyor. çok arada bir yermiş ama düşüneceğim.

  • senolll  (27.04.17 17:40:45)
Otostop kolay olur balkanlarda. Ama hicbir zaman planin saati saatine tutmayacak. Biz mesela sirbistandan kosovaya gecerken bi gece benzinlikte uyumustuk :)

Bence sikintili degil rota, slovenyada bled var, onu ekleyebilirsin. Onun harici, munihte bisey yok. Innsbruck cok guzel. Hallstatt guzel ama venedikle zerre
Alakasi yok neden oyle bir sey denmis anlamadim?
Berlinden baslanacaksa

munihi atla, 20 gunde bisuru yer
Gormeyi dusunuyorsan bir yerde tek gunden fazla kalmayi dusunmuyorsundur?

Ben viyanadan istanbula otostopla 10 gunde gelmistim. Gece otostop cekmiyoduk, sehre vrdigimiz aksam + sonraki gunduz ogleden once saat max 1e kadar sehri gezinip sonra tekrar otostop cekiyoduk. Bosnada biraz sikintili otostop, uzun mesafe giden cok yoktu. Kisa kisa gidiyoduk hep :D

Freytag&berndt in cok guzel south east europe haritasi var. baya iyi. Onu satin alabilirsin.

Kosovadan sirbistana gecemezsin, sirbistsndan kosovaya gecebilirsin, aklinda bulunsun. (Sorbistandan kosovaya gecip sonra geri sirbistana gecebilirsin de hic sirbisfana girmediysen olmuyo)
  • kuehles blondes  (28.04.17 01:50:36)