Shopify ve e-ticaret ödeme sistemleri

Shopify ile e-ticaret olayına girmek istiyorum. Dropshipping yapıcam. Küçük başlayıp tutarsa büyüteceğim o yüzden şimdiden şirket falan kurmak istemiyorum. Ödeme olayı ve paypal kafamı çok karıştırdı. Site ingilizce olacak. Kredi kartı kabul etmek istiyorum. Gerekiyorsa şimdilik tr den kabul etmesem de olur. Ayrıca 6 ay sonra yurtdışına (Tayland) taşınacağım. Yani burada da kişisel mevduat hesabım olabilir, yurt dışında da olma ihtimali var. Tam Payoneer gibi bir şeye ihtiyacım var anladığım kadarıyla ama payoneer shopifyde yok.

Anladığım kadarıyla paypal sadece tr kredi kartlarına kapandı. Hesabı olanlar bankalarına para çekebiliyor, yabancı kredi kartları ile ödeme kabul edebiliyor doğru mu? Ücretsiz paypal üyeliklerinden "accept all major credit cards" sadece bussiness payments standart seçeneğinde var. Shopify de bu da yok. Sadece pro var ama pro da aylık 30$?

Bir yardım, bir fikir arkadaşlar fena tıkandım. Shopify, aplikasyon, komisyonlar derken 30$ da paypal a vermek istemiyorum. Versem de istediğim olacak mı?

Payoneer gibi bana debit kart yollayıp parayı da usd olarak oraya yatıracak shopify payment gateway listesinde kimse var mı?

Paypal hesabımdan payoneer'e para gönderebilir miyim? Bi posta da o aktarmaya mı öderim?

Shopify "Available Turkey" listesindeki
Checkout.com
PayU
Skrill
bunlardan biri isteklerimi karşılar mı şirket açmadan?

QuickPay üyeliği açtım, içinde Acquiers sayfasında PayPal bağlantısı sağladım ama ne işe yarar anlamadım.

e-ticaret turkiye'de olacak ise, sirket kurmaniz sart. sirket olmadan o odeme sekilleri de kabul görmez.

  • for the record  (27.04.17 09:12:37)
şirket kurmadan pos cihazı alamazsınız (sanal pos da dahil)

  • argent dawn  (27.04.17 09:59:55)
Paypal dahil hiç bir ödeme yönteminde şirketsiz kredi kartı kabulü mümkün değil doğru mu anladım?

eBay, gg vb sitelerin de mi yok böyle bir hizmeti? Dolaylı olarak kk ile mal satabiliyorum çünkü. Sırf kk altyapısını komisyonla sağlamıyorlar mı bana?

Sanal pos almak istemiyorum. Müşterinin kredi kartı ekstresinde harcama atıyorum PayPal vs olarak görünmesinin mahsuru yok. Sadece komisyonunu kesip hesabıma veya kendi verdiği karta yatırsın.
  • erci  (27.04.17 11:55:01)
paddle kullanabilirsin.

  • adirondack  (27.04.17 17:34:52)
paddle tek başına ödeme sistemi değil mi? 3rd party entegrasyonu yok olarak okudum? Shopify ve benzerleri ile?

  • erci  (03.05.17 23:52:43)