"şimdi benim babam yok gibi ya sen de sanki benim babam gibisin"

sevdiğiniz böyle sevgi sözcükleri söylenen romantik bi anda durup dururken böyle bir şey dese ne düşünürdünüz?

babasıyla hep sorunları olmuş, olmasa daha iyi diyen bi insan hep.

daddy issues, koşarak kaç

  • hosein  (26.04.17 18:19:05)
Saglikli degil bence de.

Bir suru insanin annesi babasi olsa bile eksiklikleri oluyor onemli olan bu eksiklikleri kendi icinde cozebilmesi. Kendisi henuz bunlari cozememis ve o boslugu dolduracak baska birini ariyor ki patolojik bir hal alabilir. O kadar da romantik ve saglikli degil bence.
  • neferkitty  (26.04.17 18:28:02 ~ 18:41:37)
kendi kontrolü dışında bir şey. sevdiğinizse sorun olmaz.

  • stewie  (26.04.17 18:29:48)
hanci bana biraz sarap getir +1

babasız sayılan biri olarak kötü düşünmedim bence güzel bir şey demek istemiş diye yorumluyorum. babanın iyisi çok değerli olur.
  • yue  (26.04.17 18:37:03)
Öylesine söyleyivermiş işte çok düşünülecek bir durum değil yok sağlıklı değil yok öyle böyle falan diye. Şurada bir kere de insanların ilişkileri hakkında yapılmış ayırıcı değil birleştirici yorumlar göreyim arkadaş ya.

  • vedatchilipeppers  (26.04.17 18:41:57)
Sevgilinizi tanıyan sizsiniz. Tek bir cümleye göre bir çıkarım yapamayız biz buradan.

Çok değerlisin, güvenilirsin vb demek istemiş olabilir, öte yandan baba konusunu takıntı haline getirmiş de olabilir.

Size karşı hareketleri, davranışları nasıl? Eğer yine bu konuda normal olmayan ve rahatsız olduğunuz hareketleri varsa baba olayını irdeleyin, oturup kendisiyle konuşun. Yok her şey normal seyrinde ilerliyorsa, bu cümleyi de normal olarak alıp yolunuza devam edin.
  • peggy  (26.04.17 18:49:11)
valla sıkıntılı bir anlayışlı, sevgiliyi babaya, anneye, abiye vs. benzetmek. babam gibisin falan, bana dense hoşlanmazdım, kadın olsam annem gibin diyen erkekten de hoşlanmazdım. sınırlar çizilmeli.
bu gösteriyor ki ileride babasına olan hıncını, öfkesini sana yansıtıp senden çıkaracak
neferkitty+1
  • limoncello  (26.04.17 21:29:38 ~ 21:31:57)
herkes hemen olumsuz şeyler yazmaya başlamış. buraya sorarsan yüzde doksan olumsuz yanıt alırsın. Ha, bana göre üstteki cevaplardan biri gibi, hayatındaki bir boşluğu doldurduğunu söylemek istemiş. yok sağlıksız yok kaç git filan kadar büyütülecek bir durum değil

  • helena  (26.04.17 21:32:27)
Bosluk +1

Cevremde ornekleri var. Sagliksiz bir sey degil bence, normal buldum.
  • rusyalı kozmonot  (26.04.17 22:36:35)
Benim üzerime gereksiz yük bindiriyor böyle laflar. Birinin her şeyi olmak istemem sadece sevgilisi olayım birbirimizi sevelim yeter.

  • jazzabel  (26.04.17 22:56:42)
Kız genel olarak seni hoş tutmaya çalışan biriyse muhtemelen güzel bir şey söylemeye çalışmıştır. Genel tavırlarda bir manyaklık söz konusu ise tehlike.

  • arnold schwarzeneger  (27.04.17 10:06:20)
pek manası olan bir cümle gibi değil sanki.
ama biraz düşününce, baba rolünü koruyup kollayan, sahip çıkan, ihtiyaç anında bulunan, pozitif bir erkek rolü olarak kafasına koymuşsa bu kişi, sizi o role uygun bulduğunu yani "babam gibi severim" manasında değil de "güvenilir" gördüğünü kastetmiş olabilir. Daha çok derin bir şeyler, sevgi hissi anlatılmaya çalışılmış da olmamış gibi geliyor ama.

tabii mahlasınızdan sizin erkek sevgilinizin kadın olduğunu düşünüyorum. bunu söyleyen kişi erkekse ve siz kadınsanız o zaman çok garip yerlere gidebilir konu.
  • sopiro  (27.04.17 10:33:27)