antidepresana yeniden başlamak

bende liseden beri bir kusma korkusu var yemeğe falan gidince acaba kusarsam diye düşünüyordum. sanırım kusmaya neden olan bir hastalığın neticesinde gelişmişti. bunun için önce prozac kullandım doktor suratıma bile bakmadan yazmıştı. biraz rahatladım ama tam olarak geçmedi. doktora söyleyince o zaman iki katı al dedi. sonra bıraktım ben bunu. neyse baktım yeniden artıyor bu korku en yakın arkadaşla bile konuşurken midem bulanıyor özel bi psikaytri merkezine gittim. orada psikologla da görüştürdüler. psikaytrist paxera yazdı 5 mg başlattı sonra 20ye kadar çıkmamı söyledi. 10 mg kullanıyorken bunu bırak cymbalta deneyelim dedi ama ben resmen hasta gibi oldum o süre sınavı bile kaçırdım hatta. doktoru aradım paxeraya geri dön dedi. ben de bi daha doktora gitmedim deneme yanılma yapar gibi davrandığı için psikologu da bıraktım hem pahalıydı hem de ilerleme yoktu. neyse bu paxera 5 mg ile iyi kötü devam ettim bi süre üniversite de biti. okul bitince nasılsa evdeyim diye ben bunu artık arada almaya başladım haftada 1 falan. ama sonra vücudumdaki ufak problemleri çok kafaya takmaya başladım. en sonunda doktora gittim bikaç tahlil yaptılar bişeyin yok dediler. ama ben hala tatmin olmadım sorunlarım geçmemişti çünkü. başka doktorlara gitmeyi düşündüm bu arada yutarken yemekler boğazıma takılacak korkusu başladı. nasıl halledecem bu işi paxera mı kullansam geçene kadar. zaten çoğunlukla evdeyim insanlarla ilişkim miniumum düzeydeyken kafama göre artırıp 10 tane farklı ilaç denemek istemiyorum ama bıktım artık en ufak fiziksel problemi kafama takıp psikolojik sorun yani fobiye dönüştürüyorım. hiçbir çıkış göremiyorum hayattan soğudum.

Dostum ilaclar sorunu cozmez orter. Kademeli olarak korkularinla seni yuzlestirecek Davranissal terapi uygulayan birini bul ve yap.

  • tezek  (26.04.17 14:48:08)
düzenli terapi ile üstesinden gelebilirsiniz tezek'in dediği gibi.

  • kaset  (27.04.17 13:59:59)