hakaret davası

bunun şikayete bağlı olması haksızlık değil mi. sözlükte bile kendini bilmezler durduk yere küfürlü mesaj atıyor. dava açsan açılır ama açan olduğunu sanmıyorum. nedir bunun boyutu salak aptal manyak diyene de dava açılır ve daha ağır küfür ve hakaret edenlerle aynı cezayı alır mı. bana yasalar hiç güven vermiyor çok havada herşey savcı ve hakimlerin insiyatifine bırakılmış bu durumda adamına göre muamele olduğu aşikar. aynı şekilde mesela yaralama suçlarında da nasıl dava açılıyor darp raporu alsan bile bi de şahit mi bulmak zorundasın. veya o an imkanın olmadı psikolojin el vermedi hastaneye gidemedin daya yediğinle mi kalıyorsun. bence resmen allaha emanet yaşıyoruz bu ülkede avukat falan değilsen kanunların seni koruduğunu sanmıyorum. zira ben hukukçu olsam sözlükte bile bir sürü yazıyı sildirebilirim bence ama sade vatandaş kendisine yapılan hakaretleri bile yutmak durumunda kalıyor. adalet bunun neresinde.

80 milyonluk ülkede savcılar nereyi takip edecekler? tabiki de şikayete bağlı olur.

  • blue eyes white dragon  (25.04.17 15:58:51)
sanal ortamdaki içerikleri insan neden çok kafaya takar anlamam. adamına göre ya da değil. internet üzerinde bu tarz işlerle uğraşmak, peşinde koşturmak, bunu kafaya takıp kontra çekme hevesi içerisine girmek bence tamamen gereksiz.

sen bana küfür mü ettin, gel ben de sana küfredeyim, ya da tamamen görmezden geleyim olsun bitsin. ya da tam tersi senaryo. nedir yani?
  • zoque  (25.04.17 16:08:43)
Haksızlık orada çıkıyor zaten ya hiç suç olmasın ya da adamına göre ceza verilmesin. Öyle şey mi olur arkadaş atıyorum adam işsiz bir hukukçu dava açabiliyor ama işi başından aşkın biri hakareti yutmak zorunda mi. Veya atıyorum darp edilen biri gariban biri uğraşacak ne maddi ne manevi imkani var ama diger kişinin emniyette tanidigi var kolayca darp edildiğini kanıtlayabilir. Bu durumda hukuk garibanı korunak yerine güçlüyü koruyor

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (25.04.17 22:22:36)