aileleri nerde tanıştırsınlar?

en yakın arkadaşım kız arkadaşıyla nişan öncesi aileleri tanıştırmak istiyor. istanbulda ailelerin tanışıp kaynaşabileceği restoran önerilerinizi alabilir miyim?
merkezi yerler olursa güzel olur...
çok gürültülü ve göt göte olmayan yerler istiyorlar...
kalamış, caddebostan, kadıköy, şişli, maltepe vs olabilir...
(kalamış develi nasıldır mesela?)

kadıköy viktor levi güzel bir mekandır.

  • burty  (25.04.17 11:54:52)
kadıköy viktor levi çok gürültülü bir mekan. tabii bana göre. biraz da sıkışık gibi geliyor bana. Bence kadıköy bu tarz durumlar için uygun değil ama moda tarafları olabilir.

  • dessy  (25.04.17 11:59:36)
kalamış develi güzel mekan, akşamları vıcık vıcık kalabalık olmuyor. özellikle balık tarafını seçerlerse rahat ederler. hem kebap kısmı var hem balık. ikisinin binaları ayrı. ama aynı lokasyonda.
biraz pahalıdır ama.

  • interview with the vampire  (25.04.17 12:20:38)
ailelerin ilk tanışmasının restoranda olması biraz ilginç değil mi? restoranlarda sadece yanınızda ve karşınızda oturanlarla muhatap olabiliyorsunuz ama ev ortamında salonun her yerinden her yerine laf atmak mümkün olabiliyor.

ama illa restoran olması gerekiyor diyorsanız, bir katını ya da bir bölümünü size ayırabilecek bir kebapçı daha iyi olacaktır.
  • co2s2  (25.04.17 12:21:52)
mezuniyet sonrası restoranda yemek yiyip eve geçmişti akrabalar sohbet için. ama tabi dışarıda zorunlu bi aktivite yoksa evde olması en temizi. hadi çay bahçesi falan olsun sahilde.

  • hasmetizm 2046  (25.04.17 12:33:13)
kalamis divan

  • tavukbanalop  (25.04.17 12:42:01)
Nişan vs. olmaksızın bir taraf diğerini evde ağırlasın. Yemek olur, çay içme olur (bunda da kuru kuru çay değil de atıştırmalık kek, pasta, poğaça vs. de ikram ediliyor.) maksat tanışmak. Hatta bence kız tarafı davet etse daha şık olur. Aynı ortamda kız isteme, nişan da yapılacağı için bir nevi ortama ısınma da söz konusu oluyor.

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden :)
  • chitosan  (25.04.17 12:46:18)
İlk buluşma için gerekli malzemeler:

1 adet ev ortamı, en az 1 adet ağzı laf yapan kayınpederlerin yaş segmentinde bir akraba
  • turkuaz  (25.04.17 13:54:25)
ilk tanışmanın evde değil de dışarıda olması bence de daha iyi. hem ağırlayan taraf ev işiyle uğraşmaktan, ikram çıkarmaktan helak oluyor hem de birileri bu yüzden hep muhabbeti kaçırıyor.

mekan önerisini aklıma gelince yazarım.
  • kulakligin calismayan teki  (25.04.17 13:58:11)
yalnızca mekan soruyorum arkadaşlar ev diye bir seçenek yok =)

  • rentts  (25.04.17 14:03:58)
bizimkiler besiktas'ta bir balik restoraninda tanismislardi, gayet de guzel oluyor. yemekler geliyor gidiyor, muhabbet aciliyor falan.

  • kassiopeia  (25.04.17 14:09:26)