Başıma bişey gelmeyecekse Bülent ortaçgili...

Müzikten az çok anlarım. Klasik müzikten Neşet Ertaşa kadar dinlerim. Ama ortaçgili anlayamıyorum müziğini sevmiyorum. Özgün besteler yapmaya çalışıyor ama olmuyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz. Bana müzikten anlamıyorsun da diyebilirsiniz.

ortaçgil ilk plana sözlerini koyuyor. Yabancı ülkelerde singer/songwriter kategorisine girer. Yani kısaca adamın sözlerine müzik eşlik ediyor. Eğer sözleri sadece melodi olarak dinliyorsanız böyle bir sonuca varabilirsiniz.

  • ilkot  (24.04.17 18:39:06)
  • dedim dedim de kime dedim  (24.04.17 18:39:49)
ben de ara ara sevmeye çalıştım, olmadı.
doğal ortamda, tesadüfen filan yakalaması lazım bir yerlerde, o da bütün külliyatı kurtarmaz herhalde.
birkaç şarkısını açıp dinleyebiliyorum ancak. anlıyorum seni.
  • filteria  (24.04.17 18:41:25)
Ben de sendenim. 'Müzikten anlamıyorum' diyeyim de, en azından kafam rahat olsun.

Bir de ilkot'un dediği durum var. Ben şarkı sözlerini şarkıya eşlik ederek daha çok zevk alma aracından ötesi olarak görmüyorum. Şarkı sözüne dikkat bile etmiyorum. Yani, altyapısı ve Ajdar'ın sesi düzgün olsa ben Nane Nane'yi severdim. Ya da düzenlemesi hoşuma gidiyorsa şarkı doğrudan anama da sövebilir, anama sövülürken bağıra bağıra eşlik ederim. O yüzden, ağlamalı sözlü şarkılarda kafa sallar ve göbek atarım ya da şarkı sözü güzel olsa bile arkadaki müzik kalbime dokunursa ağlarım. Sözleri sallamayınca, başıma bir şey gelmeyecekse, Bülent Ortaçgil mıyır mıyır akıp giden birkaç dakikadan ötesini ifade etmiyor bana.
  • aychovsky  (24.04.17 18:45:37 ~ 18:49:28)
beni de ekleyin, rahatladım valla

  • mirty  (24.04.17 18:48:38)
+1

  • eeb  (24.04.17 18:50:09)
hacılar müzik din olsa şu an çarpılmıştınız.

www.youtube.com
  • dedim dedim de kime dedim  (24.04.17 18:54:06)
bunu ben de itiraf edemiyordum ayıplarlar diye shshsh

  • bonisnocetquimalisparcit  (24.04.17 18:56:56)
+1 sarki sozleri guzel olabilir fakat muzik bende hic heyecan uyandirmadi hic bir zaman.

  • oshamahue  (24.04.17 19:04:54)
ortaçgil iyi şarkıcı değil, kendisinin de kimsenin de böyle bir iddiası olduğunu sanmam zaten. sesi yoktur yani, konuşur gibi okur şarkıları. ama çok güzel şarkıları var. özellikle yağmur şarkısına bayılırım ben.

  • nathanieltroy  (24.04.17 19:09:36 ~ 19:09:50)
sana neden müzikten anlamıyorsun diyelim, sevmeyebilirsin ne var bunda. ben bazı şarkılarını seviyorum. kaliteli bir müzisyen bana göre.

  • Apocalypse  (24.04.17 19:12:46)
Bulent Ortacgil yerine Feridun Duzagac koysan sohbetin tadina doyulmazdi >)

  • bhdrydn  (24.04.17 19:36:00)
Ben de sevmiyorum, dile de getiriyorum bunu. Linç edecek kadar kalabalık olmadılar hiç, belki bir gün hepimizin korktuğu lince uğrarım bilmiyorum.

Bok gibi lan şarkıları, kitap okur gibi şarkı söylüyor adam. Oh bir rahatlama daha geldi.
  • chicha  (24.04.17 19:41:19)
Şarkılarda sözlere zerre dikkat etmeyen biri olarak ben de sevmiyorum. Ortaya çıkan müzikalite kadar değerlidir benim için şarkılar. O yüzden türkiyede pop/rock adına yapılan işlerin çok büyük çoğunluğu bana göre tırt.

  • synesthesia  (24.04.17 20:29:07)
Sevmiyorum diyemem, ara sıra dinlenir. Ama takibe gerek gerek duymadım hiç. Acaba ne yapacak kesin güzel bir şeyler yapıyordur demedim.

  • tukenmez adam  (24.04.17 21:15:57)
Kendisi Türk müziğinin en overrated ismi olabilir.

  • dafuq  (24.04.17 22:11:57)
leonard cohen'in de, tom waits'in de, bob dylan'in da sesi güzel degil, müzikalite eh işte. ama iş sözlerde saklı, tavırda saklı. ortaçgil'i tavırsızlıgı ve apolitikligi yüzünden eleştirebilirsiniz ama ozanligini eleştirmeyelim.

  • thewizardofearthsea  (24.04.17 22:30:31)
Şerefsizim aklıma gelmişti. Bir +1 de benden.

  • vedatchilipeppers  (24.04.17 22:32:47)