Telefonumda neyi değiştirdiler??

3-4 gün önce buraya da yazmıştım, iphone 4s'in ön camı kırılmıştı, bugün götürüp tamir ettirdim, baya çakma falan bişey taktılar. Neyse asıl mesele; arka kamera uzun zamandır çalışmıyodu ve kamera değişimiyle de düzelmiyodu, pek anlamıyorum ama direkt anakartta bi portta sorun olduğunu düşünüyodum. Bugün cam tamirinden sonra kamera da çalışma başlamış!!
Paranoyakça olucak ama çakma iphone 4s vermiş ve orjinalindeki bütün bilgileri kopyalamış olabilirler mi, mümkün mü? Değilse neden bu kamera çalışmaya başladı. Aynı tamirciye kamerayı da sorduğumda kamera değişimiyle düzelmiyosa 100 liraya patlar demişti.
Var mı teorileriniz?

app store vs var mı ve telefon sıfırlandı mı? telefon sıfırlanmadıysa onu kopyalama ihtimalleri yok. öyle bir şey bulunmadı bildiğim kadarıyla. appstore'ye bakın eğer o açıksa tesadüf düzelmiştir.

  • matilda  (24.04.17 18:15:31 ~ 18:15:45)
@matilda app store vs her şey yerinde, telefon sıfırlanmadı, ben biraz kuruntu yaptım sanırım.

  • tebaloeyy  (24.04.17 18:32:27)
2 olası teori var. birincisi soket temassızlığından ötürü çalışmıyor oluşu, içi açılıp tamir edilirken soketin temas etmeye başlaması ve çalışması. bi nevi 'kapat-aç' durumu yani. öncesinde kamerayı bizzat değiştirmediyseniz 'kamera değişimiyle düzelmiyor' diyen kişinin yanılmış olma ihtimali yüksek.

ikincisi, eğer öncesinde servise söylemediyseniz, servis ekran değişimi sonrası kameranın çalışmadığını fark edince 'lan biz bozduk bunu' diyip düzeltmiş olabilir.

telefonun kopyalanması en düşük ihtimal.
  • icim urperiyor  (24.04.17 19:02:45)