Evde kalan kedi?

arkadaşlar durum çok ciddi öncelikle.

baştan anlatayım. arkadaşlarım yeni evlendi phuket'e balayına gittiler. gitmeden de evlerindeki kediye 2-3 günlük yetecek mama ve su bıraktıklarını perşembe ya da cuma günü benim gidip mama vermemi söylediler ve benim eve anahtarı bırakmışlar.

bende uyku sersemiydim o sırada. anahtarı kitaplığıma bırakmış. ama ben galiba rüyamda gördüm ayakkabılıkta diye gördüm :) neyse o ara ben kitaplığımı temizledim gereksiz şeyleri attım. galiba arkadaşımın bıraktığı anahtarı da atmışım eski evin anahtarı sanarak. ama hala tam emin değilim adeta hafızam silindi, anahtarı hiç anımsayamıyorum.

işin özü kediye bugün mama vermem lazım. ama evlerinin anahtarı yok. çilingire gitsem hırsız muamelesi yapar mı? ne demek lazım?
ev sahibini falan da bilmiyorum. istanbul'da mı yaşıyo onu bile bilmiyorum.
arkadaşımda balayındayken bu konuyu açıp üzülmesin istiyorum.

napayım ben? en mantıklısı çilingir ama açar mı adam bilmiyom.

bi kere arkadaşınıza haber vermeden evin kapısını çilingirle açmak çok yanlış olur. şu an en mantıklı hareket evi iyice didik didik ettikten sonra hala bulamıyorsanız çift ile iletişime geçmek.

  • elorelia  (21.04.17 12:35:52)
açar, sorgulamıyorlar ki.
biz kapıda kalmıştık çilingir geldi açtı ve sorgulamadı.

arkadaşlarının ailesinde yedek anahtar falan varsa ya da başka birinde ona ulaşmaya çalış ama başka çare yoksa.. ben aynı durumda olsam çilingirle açtırıp balayındayken kafamı bulandırmamanı isterdim :)
  • bendensin  (21.04.17 12:46:41)
Ben olsam ararım, sonuçta kedinin başına bişey gelse yada çilingirle açtırdıktan sonra durum böyle böyleydi ahanda buda yeni anahtarınız dersen daha sıkıntı olabilir

  • ugrcn  (21.04.17 12:49:17)
bence attığınız çöpü gidip kontrol edin, her yere bakın. hala bulamıyorsanız çift ile iletişime geçip çözüm arayın. tamam balayındalar ama kendilerini o kadar da rahatsız hissettirecek bir durum yok bence, arayın.

  • makarnavodka  (21.04.17 13:23:38)
@bb sinirden gülüyorum valla. kusura bakma dün geceden beri kara kara düşünüyorum.

  • contavolta  (21.04.17 14:44:09)
açıkçası balayına gitmişliğim yok ama 2 kedim var ve gerdek gecesinde bile olsam aranmak isterdim böyle bir durumda :)

bence çilingirin kesinlikle sorgusuz sualsiz açacağı kesinse arkadaşını ara, durumu anlat, çözüm olarak da çilingiri çağıracağını ve halledecğini söyle. eve girince de kedinin keyifli bir fotoğrafını çekip gönderirsen herkes mutlu olur.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (21.04.17 14:54:57)
arkadaşa haber verdim, çilingirler olayı anlattığımda kapıyı açmaya yanaşmadı. sonra bi şekilde açtırdık. kedi gayet sağlıklı, içerde en az 1 ay yetecek maması varmış fakat sevgiye ihtiyacı varmış biraz. oynadık, sevdik biraz. suyunu tazeledik.

  • contavolta  (25.04.17 10:53:17)