chat fasilitesi moderasyon zihniyeti

soruyorum duyuru halkı, compumaster tarafından atanan chat sayfasını modere etmesi gereken kişinin, tanımadığı kullanıcıları kafasına göre uyarması/banlaması normal midir?

i.hizliresim.com

bu uygulamalar neticesinde rahatsız olan kullanıcılara tek kelime bile açıklama yapılmaması normal midir?

ek olarak: sizi modere etmesi gereken kişinin 'biliyorsun','yanlış anlatıyorsun' gibi ithamlarla, bilmemenize ve yanlış anlatmamanıza rağmen sizi töhmet altında bırakması, 'yalancı' pozisyonuna sokması hakaret değil midir?

siz duyuru ve chat'in genel yönetim anlayışından memnun musunuz?

chat moderasyonu compumaster tarafından atanmıyor.

duyuru moderatörleri de chat'in moderasyonu ile ilgilenmiyor.

orayı duyuru'da bağımsız, sadece duyuru'dan tıklanarak girilen başka bir site gibi düşünün. nasıl işliyor bilmiyorum ama muhtemelen de eski irc kanalları gibi ilk giren mod oluyor, odayı o idare ediyor.
  • kibritsuyu  (20.04.17 16:15:44)
ilk giren mod olmuyor. öyle olursa işler kaosa döner zaten.

compumaster mod atadı birini (birilerini?) chatbot nickiyle, kim olduğunu bilmiyoruz. 1 oda modlu, diğer iki oda modsuz bırakıldı.

ben protesto hakkımı kullanarak modlu odaya bir şey yazmıyorum. fakat şu ana kadar gördüğüm şey, ortada insanlara bildirilmiş bir kural yok ve chatbot bu olmayan kuralları keyfine göre uyguluyor. yaptığı uyarı ve kanaldan atmaların bazıları aşırıya kaçıyor.

içinde aktif bulunmadığım bu kanal ve modla ilgili de bundan başka bir yorum yapmayacağım.
  • rare  (20.04.17 16:27:58 ~ 16:29:35)
@kibritsuyu

3 gulhü 1 elhamı ilk kim okursa o mod oluyor
asdasdasd
  • tum haklari saklidir  (20.04.17 17:39:57)
çok iyi bilmiyorum ama chat'te troll'ler daha güçlü. darbeyle yönetimi ele geçmişler galiba. milleti banlamıyolarmış kick'liyorlarmış eğlence olsun diye :(

  • otonomo  (20.04.17 17:52:37 ~ 17:52:47)
chat'e girdim, bir esprisini göremedim.
biz lisede arkadaşlarla whatsapp kullanıyoruz. o daha eğlenceli.

banlanmak filan bunları dert etmeyin yani.
  • teknikekip  (20.04.17 17:55:50)
bunlar ergen edebiyatı. compu beni yapsın moderatör, ilk seni atıcam, üstüne biniccem, vurucam kırbacı.

  • stewie  (20.04.17 18:20:49)
velhasıl kelam duyuru moderasyonunun chat moderasyonu ile hiçbir ilgisi yok. gayrı gerisini bilmiyorum, op mu varmış, mod mu varmış, compu mu yetkilemiş, ilk giren mi olmuş, fatiha okuyan mı almış. duyuru moderasyonunun bir yetkisi, bir ilgisi yok.

bu cevabı, soru sahibi arkadaş duyuru moderatörü arkadaşlara gönderdiği için yazıyorum, duyuru moderasyonunun chat ile bir ilgisi olmadığı bilinsin diye.
  • kibritsuyu  (20.04.17 23:38:23)
@sesobjesi

modere edilmeyen odaya gelerek yetkilerini haksiz yere kullandi mod. buna ne diyeceksin? 'bisey olmaz abi yaaaa' diyip gecilecek konu mu? chat kullanicilarina aciklama yapilmadan kapatilacak mi? yarin kafasina gore milleti banlamaya baslamayacagi ne malum?
  • icim urperiyor  (21.04.17 00:27:02)