evden eve nakliyatçı bulmaca

merhabalar. şehirlerarası evden eve eşya taşımamız gerek. ancak aldığımız fiyatlar biraz yüksek. biz de diyoruz ki eşyaların taşınacağı yerden eşyaların bulunduğu yere taşıma yapan nakliyeci varsa, hem onlar boş dönmesin hem biz nispeten uygun fiyat alalım. nasıl yaparız bunu?

internete facebook gruplarına biraz baktım, genelde açık kasalı tırlar sözkonusu. ev eşyası taşımalık değil yani.

Yaptığın şeyin adı ölücülük, nakliyeciler aptal degil, boş dönerim daha iyi diye düşünüp inat yapar ucuza almaz.

  • purple rain  (20.04.17 11:56:59)
Önceden anlassaniz dahi sonradan yan cizebiliyorlar. O yuzden mumkunse yazili sozlesme yapın. Fiyata nelerin dahil oldugunu mutlaka yazdirin. Sonra bu paraya bu kadar cikartmiyorum deyip esyalari evin önüne yigip gidenlere denk gelebilirsiniz. Hirsizi da coktur. Internetteki yorumlara da sakin aldanmayin mumkunse es dosttan daha once tasittirip da memnun kalan birini secin.

  • goodman  (20.04.17 11:58:18)
@purple rain

ben ölücülügü, mali veya hizmeti ederinin cok altinda almaya calismak veya degerinin altinda alabildigi mal veya hizmeti suistimal etmek olarak tanimlardim. benim yaptigimi potansiyeli degerlendirme, bi nevi win-win durumu olarak goruyorum. bos gelecek bir aracin degerlendirilebilecegini, fiyattan da (misal) bos gelecekken yakilacak yakitin dusulebilecegini dusunmenin nesi yanlis tam olarak?

yine de tesekkur ederim.
  • icim urperiyor  (20.04.17 12:05:12)
bu zaten var olan birşey. şurda biri çıkıp da ölücülük demesi gerçekten çok ilginç. bu sekilde çalışan "kamyoncular" var ama dediğiniz gibi çok da ev eşyası taşımaya uygun değiller. biz de zamanında bu şekilde eşya taşıdık ve eşylarımız zarar gördü. bu işi yapanlar bunu sigortalı yapıyorlar fiyatları da bu yüzden yüksek diye düşünüyorum. bu yüzden bu nakliyecileri seçmekte fayda var gibi gözüküyor.

  • hononu  (20.04.17 12:09:21)
1- nereden nereye taşınacak?

2- yüksekten kasıt nedir?

eğer istanbul anadolu yakası ise size bir firma önerebilirim.
  • hosein  (20.04.17 12:09:25)
armut.com 'u deneyebilirsin biz onu kullandık çok memnun kaldık. fiyat aldığın yerlerle pazarlık yap daha da iniyorlar.

  • allaccess  (20.04.17 12:56:53)
ambarda kamyon kovalamak lazım. bizim çalıştığımız bazı firmalar sırf bu şekil boş dönmemek için fiyat düşüren kamyon bekliyorlardı

  • gazozailacatmauzmani  (20.04.17 13:03:26)
sanirim nakliyecilerden biriyle anlastilar. bi tanidigim icin sormustum. ama arsiv olmasi icin duyuruyu silmiyorum. tesekkurler herkese.

  • icim urperiyor  (20.04.17 13:08:46)
ne ölücülüğü len bilip bilmeden konuşuyorusunuz. adıyla sanıyla "parsel taşıma" dedikleri şey tam da bu zaten.

sahibinden.com'da nakliyecilere bakın. ben öyle çok taşıttım. misal istanbuldan adanaya gidiyor. senin eşyalar ankarada ise yolda alıyor ve adanaya götürüyor. bu arada istanbuldan ankaraya getirdiklerini indirmiş oluyor falan.
  • elestirman  (20.04.17 15:14:12)