Psikiyatrist mevzusu

Gecenlerde gittim. 30 dk lik bir seans yaptik. Kaygi teshisi koydu. Emzirdigim icin ya emzirmeyi tamamen birakacaksin ilac veremem ya da 6 saatlik bosluk ayarla ufak doz baslayalim dedi

Terapiyle halledemeyecegimi de bir guzel ekledi. Kabul etmezseniz bana basvurmaniza gerek yok diye de belirtti.

Simdi emzirmeyi birakamam ara da veremem. Daha once basindan bu tarz biseyler gecmis terapiyle halletmis arkadaslar varsa fikirlerini duymak isterim. Ya da onerebileceginiz bir dr ya da psikolog olursa acigim.

Illa ilac mi almak lazim?

ben de emziriyorum ben de geçen gün psikoloğa gittim. bilerek psikiyatriste gitmedim çünkü ilaç vercekti. yarım saatlik seans 1.5 saat sürdü, hiç iyi değilim zaten o da gördü. bende sadece kaygı bozukluğu da yok doğum sonrası depresyonum da geçmedi bir de üstüne 9.5 aylık bebek hala ek gıdaya geçmedi ve 2 saatte 1 uyanıyor onlar da eklenince iyice delirme noktasına geldim. ama buna rağmen ilaç kullanamam kullanmayacağım da biraz daha güçlü olmam lazım. ben senin yerinde olsam ilaç kullanmam psikiyatristi bırakır psikoloğa giderim.

  • sta  (19.04.17 12:57:57)
Bazı durumlar var, gerçekten ilaç olmadan çözülemiyor. Kaygı derecenizin ne boyutta olduğu vs önemli. Terapiyle kontrol altında tutulabilenler de pek tabii var. Yarım saatlik seansla 'asla ilaçsiz duzelmez' demek ne derece mantığa uygun, bilemedim zira sizin durumunuz farklı. Emzirme gibi bir durum varken önce ufak bir zaman diliminde terapi deneyebilirdi; hiç düzelme yoksa o zaman mecburen 'emzirmeyı bırakmalısın' gibi cümle kurması daha normal olurdu.

Bence önce başka bir doktor ya da psikoloğa gidin. Onlar da benzer gorustelerse bir çaresine bakarsınız. Yok ilaçsiz da tedavi mümkün görüşünde olurlarsa zaten sıkıntı yok.
  • fraise  (19.04.17 12:59:36)
Ifrit oluyoru boyle adamlara. Ne anladi da 30dklik seansta terapi işe yaramaz dedi? Iyi bir psikoterapiste gorunun. Ilk seansta en azindan ilacla mi devam etmelisiniz yoksa ilacsiz olur mu bir fikir verebilir

  • veritaslibertas  (19.04.17 13:11:44)
Hangi sehirdesiniz bir de?

  • veritaslibertas  (19.04.17 13:12:01)
@veritaslibertas Istanbuldayim. Serbest yuzen kayginiz var beyninizin kaygi yaratan bolumunu baskilamamiz gerekiyor dedi.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (19.04.17 13:15:11)
Anksiyete bozukluklari ilacla tedavi edilemez. Bunu bu hastalikla 18 yil bogustuktan sonra soyluyorum. Son yillarda ki arastirmalar anksiyete bozukluklarinin sindirim sistemi bozukluklari ile cok yakin iliskisi oldugunu ortaya koyuyor. Sizlere verecekleri antidepresanlar sizin ciddi anlamda dengenizi bozabilir. Ilacla yatismayi ogrenen beyninize kendi kendine sakinlesmeyi ogretmeniz cok zor.

Eczaneden Probiotik alin ve duzenli kullanin. Kefir icin her gun. Evde kendiniz yapin. Mumkun oldugu kadar saglikli beslenmeye calisin. Bagirsak probleminiz varsa mutlaka bunu ortadan kaldirmaya calisin. Fermented gidalar yiyin. Alkol, sigara, sekerli ve gazli iceceklerden uzak durun. Hayatinizdan sekeri cikarmaya calisin. Sekeri meyveden baska bir sekilde almamaya calisin. Duzenli olarak spor yapin. Sunu unutmayin "saglam kafa saglam vucutta bulunur". Ozellikle hic birsey kotu gitmezken durduk yere kaygili iseniz mutlaka ve mutlaka sizi fiziksel olarak etkileyen birsey var mi diye bakmaniz gerekir. Kaygi bozuklugunun tek tedavisi bu yukarda yazdiklarimin toplamidir. Ilaclar kaygi bozuklugunda kisinin korkularini pekistirmekten oteye hic bir ise yaramaz. Bu gun ilacla yendiginiz sey yarin yine daha guclu karsiniza cikar. Ben Tr'de yasamiyorum ve bulundugum yer de kaygi bozukluklarina ilac en son cozum olarak bile artik kullanilmamaya basladi. Ben 18 yil envayi cesit antidepresan arti yatistirici kullandim. Size terapiyle duzelemezsin diyen doktordan arkaniza bakmadan kacin. Korkularinizin uzerine gitmek icin Davranissal bilissel terapiler cok yararli ama bunun icin once saglam bir vucut lazim. Gecmis olsun.
  • tezek  (19.04.17 13:18:08)
Doğum sonrası depresyonu ve kaygı - panik atak konusunda oldukça başarılı bir uzman psikoloğa görünmelisiniz. Önerim aşağıdadır.

www.doktortakvimi.com
  • jesterdvine  (19.04.17 15:26:30)