insanlar ve saçma sapan-iğrenç ilişkileri

bir sürü insan görüyorum ilişkileri pok yoluna girmiş durumda. sebebi taraflardan biri veya ikisi de olabiliyor bu değişken ama değişken olmayan ilişkinin iki taraf için de mutsuz edici oluşu, psikolojik olarak çökertici oluşu, karşı tarafa ve öz saygıya dair hiçbir şey bırakmıyor oluşu vs vs. daha uzar gider ama insanlar bu ilişkilere devam ediyorlar. mutlu olmayı bırak mutsuz oldukları halde karşısındakinden nefret etse bile(genelde kabul etmeseler de hareketlerinden ve yaptıklarından vs anlaşılabiliyor) bu ilişkilere neden devam ediyorlar çok merak ediyorum. bunun arkasında ne gibi sebepler var?

Saçma sapan ilişkilere gelemediğim ve mükemmelliyetçi bi kafada olduğum için ilişkilerim uzun sürmüyor, bil istedim.

Günümüz böyle. İnsanlar olgunlaşmamış. Hava, civa peşinde ve Instagram özentisi olma peşinde
  • MaNOfTheYear  (15.04.17 21:33:14)
aha benim eski ilişki...

alışmış kudurmuştan beterdir diyim sen anla..
  • qazaqwsx  (15.04.17 21:37:00)
evet evet, mükemmeliyetçi bir yapıda olması doğru cevap. mükemmel erkeğin mükemmelliyetçi yapıda olmaması düşünülemezdi zaten.

sebeplere gelince, boşlukta olmak, yeni ilişkiye başlayana kadar geçen süredeki duygusal çöküntü, başka birisini bulabilir miyim acaba düşüncesi ve evet tabii ki son olarak mükemmel bir erkek olunması.
  • stewie  (15.04.17 21:45:54)
ego.
çevredeki insanlara karşı "o yürümeyen ilişkiyi yürütmeyi başarıyorum" iddiası.
"hayır, benim istediğim olacak" diye tutturmak.
ilişkinin tıkandığının farkına varmamak.
ayrılmaya üşenmek, alışkanlıktan vazgeçememek.
mutsuz olduğunu kabul etmek istememek.
yürümeyen ilişkiyi yürür hale getirmeye çalışarak ve mücadele ederek bir şeyler başardığını zannetmek.
"kaç yılımı/ayımı verdim, yatırımım boşa gitmiş olmasın" diye kendini kurtaracağını sanmak.

aklıma ilk gelenler.

insanlar ilişkilerinde mutlu olmayı değil, egolarını tatmin etmeyi kovalıyorlar.
sonra mutsuz olunca da şaşırıyorlar.
ilişkisi olan birçok kişi birbirini sevmiyor bile.
ilişki içinde olma halini seviyorlar ya da onunla egolarını besliyorlar.
  • blatta hiberna  (15.04.17 22:34:18)
Erken yasta evlilik

Kendini yeterince tanimama

Ne istedigini bilmeme

Aklin ve gozun disarida olmasi

Ego

Iliskiye henuz hazir olmama

Baskalarinin sozunu cok dinleme

Baskalariyla kendi iliskisini kiyaslama....
  • Traveller  (15.04.17 23:14:16)
bazı insanlar için mutsuzluk mutluluktan daha tanıdıktır. insanlar bilinçaltında geçmişten gelen bu tanıdık mutsuzluğu tekrar tekrar yaşayarak bir gün düzeltmeyi umarlar, fakat bu pek mümkün olmaz.

  • otonomo  (15.04.17 23:21:12)
Yalnız kalmak, rutinden çıkmanın belirsizliği gibi korkular, temel motivasyon olsa gerek. Bir de denildiği gibi dışarıdan ne kadar manasız görünse de, bir sevme hali de varolabiliyor. İnsan bazen içindeyken farkedemiyor ama uyumsuz ve yıpratıcı bi ikşkinin içinde olmaktansa, temiz bi yalnızlık çok daha iyidir.

  • manuel mandalina  (15.04.17 23:38:37)
(bkz: sunk cost fallacy) olabilir nedenlerden biri de. "Emek verdim" dediğimiz durum. İlişkiye o kadar yatırım yapılmış oluyor ki, terk etmek ya da ayeılmak iflas gibi görülebiliyor. İnsan sahip olduğu kötü bir şeye sırf sahip olduğu için değer verebilir.

  • aychovsky  (15.04.17 23:42:12)
Millet ne derse desin ama bu işleri yoluna koyan tek bir nokta var oda kıymet bilme değer bilemöbaska bişey yok. Bu meziyetler olduktan sonra çözülmeyecek mesele yok, bu meZiyet eksikse de hepsi boş, sonuçsuz.

  • adidas giyen nike iscisi  (16.04.17 02:44:43)
Karşı taraf başkasıyla sevişmesin diye.

  • arnold schwarzeneger  (17.04.17 09:49:07)