eski telefondaki whatsapp sohbetlerini her zaman okuyabilir miyim

uzun gelirse, asıl soru son paragrafta.

yeni bir telefon aldım. şimdi whatsapp'ı henüz kurmadım. eski telefonumda yıllardır yaptığım bir sürü şahsi ve grup sohbeti, alınan gönderilen fotoğraflar var. bunların birçoğu işimle ilgili olduğu için dönüp bakmam icap ediyor. fotoğraflar kolay, galeriden bilgisayara yedekledim zaten de sohbetlere de dönüp bakmam gerekebiliyor.

onca whatsapp verisi 4 gb tutuyormuş, google drive'da yedeği de varmış. lakin ben telefonuma bütün bu konuşmları doldurmak istemiyorum, sıfırdan kullanmak istiyorum.

sohbetlerin mail atılabildiğini de biliyorum da 4 gb şeyi mail atmak biraz zor olur.

neyse soruma geleyim. eski telefon elimde bir kenarda duracak. ben yeni telefonda whatsapp kullanıyorken, ihtiyaç duyduğum zaman içinde sim kartı olmayan eski telefondan whatsapp'ı açıp sohbetleri okuyabilir miyim? mesaj gönderip almak değil, sadece kullanmayı bıraktığım tarihe kadar olan sohbetleri okuyacağım. yoksa "sen başka telefonda sim kartınla zaten kullanıyorsun" diyip açılmaz bir hale mi gelir? tekrar ediyorum, derdim sadece okumak, eski telefondan da mesaj atabilmek değil.

Okuyamazsın. Geçen denedim. Whatsappı başka hatta kurduğun anda öteki iptal oluyor. Hatsızken girdiğinde tel no soruyor girip gelen kodu o tele girince de diğer telefondaki sohbetler yükleniyor eskiler puf. Bu arada yeni telde de whatsapp kapanmış oluyor.

  • Esinsin  (14.04.17 09:46:46)
Peki benim yeni telefona WhatsApp kurduğumu nasıl anlayacak? Henüz yeni telefona kurmadım, eski telefona da girip bakıyorum hala çalışıyor ve okuyabiliyorum.

Mobil internet zaten yok, kartsız. Wifi ayarlarını silsem, hatta telefonu uçak modunda bıraksam da eski telefonun başka bir yere WhatsApp kurulduğundan bir şekilde haberi olur mu yine de?
  • kibritsuyu  (14.04.17 10:12:24)
eski telefonu internete bağlamazsan sıkıntı olmaz.

önerim yeni telefona da eklemen bu verileri. sorna işine yaramayacak videolar vs... silersin.
  • fakyoras  (14.04.17 10:24:28 ~ 10:24:53)
Yeni telefona eklersem eminim ki kıyıp silmeyeceğim. Hatıra, dursun diyeceğim. 2-3 gerekli sohbet için eski geyiklere de kıyamayıp telefonda bıtakacağım, huyum böyle.

Eğer eski telefon internete bağlanmadığı sürece sıkıntı olmayacak ve açıp oradan okuyabileceksem yeni telefona sıfırdan başlayacağım.

Eminsiniz di mi, eski telefonu internete bağlamadığım sürece durur orda di mi?
  • kibritsuyu  (14.04.17 13:01:05)
ha bir de şimdi whatsapp faq sayfasında okudum. bir 30 gün, 45 gün olayı var. işte cihazdaki whatsapp 30 gün aktive edilmezse güvenlik amacıyla kalıcı olarak silinir, numara değiştirirseniz 45 gün sonra eski numaranıza kayıtlı hesap kapanır falan diye.

şimdilik açınca giriliyor, görülüyor ama gün sayıp iptal edecekse o zaman interneti kapatarak da kurtaramayız.

kesin bilgisi olan var mı? zor durumdayım, sırf bu ikilem yüzünden hala whatsapp kuramadım yeni telefonuma.
  • kibritsuyu  (14.04.17 18:48:02)