işi gücü bırakıp aşçı olasım var

nasıl fikir? yurtdışına çıkmak istiyorum. ama yaptığım iş yurtdışında öncelikli aradıkları bir meslek alanında değil . Aşçılık eğitimi alıp yurtdışında şansımı denemeyi düşünüyorum. yemek yapmayı zaten seviyorum. çok mu utopik bir hayal?

Neden olsun ki? Aşçılık yurt dışında çok prestijli bir meslek. Kendi önünde bir tek sen varsın şu an.

  • begin again  (13.04.17 19:40:59)
yoo gayet olabilecek bir fikir imkanın arzun isteğin varsa dene şansını

  • basond  (13.04.17 19:46:10)
chief kurslarına git. iyi yabancı dilin varsa yaparsın.

  • cekilmis gayfe  (13.04.17 19:49:18)
Hayal değil ama gereksiz bence. Bir otelde yazın ortasında günde 12 saat çalışınca işin zevki gider. Hemen şef olma şansın zaten yok. Ne kadar eğitim alırsan al, bu tecrübeyle olacak bir şey. Bu da en azından bir on yıl çalışmak demek. Bunu göze alarak böyle bir yola gir.

  • dissendium  (13.04.17 20:16:08)
@diasendium olm mühendislik çok mu matah bir meslek kırmasana milletin şevkini.
Olmayacak birşey değil.

  • hayde bre  (13.04.17 20:51:39)
@haybe bre, ne alaka olm mühendislikle? Kimsenin şevkini kırdığım yok. Nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri? Aşçılık da psikoloji gibi son yıllarda popüler olmuş bir meslek. Çalışma koşullarını bilip görmeden ciddi hayaller kurmak gerçekçi değil.

  • dissendium  (13.04.17 21:00:22)
aşçılık çok yorucu bir kariyer. yani ben de yemek yapmayı severim, kafamda tatları tatmadan hissedebilirim vs. ama aşçı olamam. çok fazla çalışma, kendini adama gerektiriyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.04.17 21:06:19)
üzgünüm ama öyle kolay değil. yakın arkadaşım ünv bitirdikten sonra amerikaya gitti 2 yıl eğitim 1 yıl da staj yaptı aşçılık üzerine. ama ne amerikada ne avrupa ds iş bulamado. daha doğrusu şöyle iş bulsa da vize sorunu yaşadı. restoranlar oteller biz vizeyle uğraşmayız bir şekşl evlen fln çalışma oturma vizen olsun iş verelim dediler.

  • oscar  (13.04.17 23:42:49)