Diş hekimi dolgu öncesi neden uyuşturmadı

Merhaba. Bugün dolgu yaptırmaya gittim. Makinalar çalıştığı için sesten doktorun açıklamasını duyamadım, uyuşturmadan yapacağımızı söyledi. Neden öyle yaptık? Yarın tekrar gidince soracağım ama merak ettim

uyuşturmak zorunlu bir prosedür değil ki. yapılacak işlem sinirlerden uzaksa, yani canınız acımayacaksa uyuşturmayabilir. canınız acımamışsa dert edeceğiniz bir şey yok.

  • kibritsuyu  (13.04.17 17:44:42)
dolguda gerek olmuyor sonuçta sinir yok, kanal tedavisi olsa şart tabi.

  • gaza gelen  (13.04.17 17:46:55)
agri hissedersen söylersin dolgu yapilir. ağrımıyorsa ne gerrk var agri kesciye.

  • blue eyes white dragon  (13.04.17 17:48:27)
Sinir olmadığı içindir

  • all girls dream  (13.04.17 17:49:39)
Pulpa odasına uzak ve ufak olması ilk seçenek. İkincisi de eskiden kanal tedavisi görmüş bir dişse.

Sinir yok denmesi yanlış değil ama eksik.
Kanal tedavisinde de şart falan değil.

Dedikleri gibi ağrı duymadıysan ne gerek var. Sonuçta her ilaç toksik.
  • bir ileti paylastim  (13.04.17 19:05:02 ~ 19:07:06)
Dise bakip aci hissetmeyeceginize kanaat getirmis. Bos yere vucudunuza uyusturucu ilac sokmak istememis. Dogru bir hareket.

  • innerbliss  (13.04.17 21:16:25)
çürük derin değilse gerek yok zaten.

  • snowman  (14.04.17 12:44:02)