telefon almak için mediamarkt mı, samsung mobile mı?

eşime ve kendime birer samsung note 5 alacağım.

telefon mediamarkt'ta 2700 lira, faizsiz 9 taksit yapıyorlarmış.
samsung mobile mağazasında 2530 lira, taksit falan yok, trink para (veya kartla tek çekim alırsan bankadan mesaj geliyo, % bilmemkaç faizle böleyim istersen diye)

hangisinden alsam iyi sizce?

bir de fiyattan bağımsız olarak, hangi mağazadan aldığımızın bir avantajı var mı? yani diyelim ki açar açmaz bir arıza gördük, şu mağaza götürünce hemen değiştirir falan gibi bir müşteri memnuniyeti? ya da başka bir avantaj/dezavantaj?

hakikaten ölü piksel falan oluyor mu bu telefonlarda da?

mediamarkt nasıl taksit yapıyor? her ikisinde de satın aldıktan sonra muhattabın aldığın mağaza değil üretici firmadır. değişimi de onlar yapar mağaza değil.

  • cekilmis gayfe  (12.04.17 15:37:31)
taksidi mediamarkt yapmıyor, kredi veriyor gibi denizbank yapıyor. ama kampanya falan var galiba, faizsiz taksit diyor.

5 yıl önce mediamarkt'tan bir elektrik süpürgesi aldım, 10 gün de kullandım. kullanması zor diye aynen iade ettim, paramı geri aldım. yani kullanılmış tozlu süpürgeyi bile geri aldılar. telefon bozuk diye götürsem de belki alıp değiştirirler diye düşünüyorum. ya da aynı şeyi belki samsung'un kendi mağazası yapar mı? yoksa illa servise yollanacaksa fark etmez elbet.
  • kibritsuyu  (12.04.17 15:43:03)
Telefonlarda durum fakrli. Beğenmeme durumu olmaz. Arızalı çıkarsa da teknik servise yollarlar.

  • empty man  (12.04.17 17:30:51)
Bir kaç ölü pixel için değişim yapmıyorlar. Burada bir arkadaş s7 edge için yazmıştı durumu.

  • empty man  (12.04.17 17:31:41)