Oy verdiğiniz partiler

Şu ana kadar hep aynı partiye mi verdiniz yoksa birden fazla parti oldu mu? Parti ismi vermek zorunda değilsiniz. Sadece merak ettim sayısını.

Takım tutar gibi parti tutmadım hiç, kimin memlekete hayrı olur diye düşündüysem ona verdim.
Ecevit'ten mhp'ye, akp'den has partiye (numan kurtulmuş) geniş bir skalam var.

  • etna  (12.04.17 13:23:57)
7-8 kere oy kullandim, hep ayni goruse verdim oyumu.

  • carabelli  (12.04.17 13:26:54)
hep aynı partiye verdim. siyaset ile sorunların çözülebileceğine inanmıyorum ülkemizde, en azından birkaç on yıl daha. yine de en yakın bulduğum partiye veriyorum.

  • soft  (12.04.17 13:28:57)
Bir kere ilcede CHP'ye verdim, onun haricinde partimden sasmadim. Bu takim tutar gibi parti tutmak degil, belirli bir gorusu benimsemek.

  • evrim halkasi  (12.04.17 13:29:47)
Yerel seçimlerde farklı partiye verdiğim oldu ama genel seçimlerde görüşüme en yakın olan ve temsil hakkı kazanabilecek partiye oy veriyorum. Baraj olmasaydı başka partiye oy verebilirdim.

  • kayranin kedisi  (12.04.17 13:32:38)
Devrimcilere ve sosyalist eğilimleri içerisinde barındıran partilere/adaylara oy verdim. CHP bunlardan birisi değildi. Sağolsun ne Alper Taşdelen, ne de milletvekilleri beni bu konuda yanıltmadı. İçim rahat.

  • sevgikusunkanadinda  (12.04.17 13:35:09 ~ 13:35:25)
genel seçimde ldp'ye verdim 2 kere, sonrakilerde chp
ilçe ve büyükşehirde genelde chp. bir kere mansur mhp'den adayken mhp'ye verdim. çankaya hep chp zaten

  • cekilmis gayfe  (12.04.17 13:36:22)
sevgikusunkanadinda +1

bizim partiler kapatılıp durduğundan pratikte farklı partilere oy verdim mesela. ama ne oy verdiğim partiler ne de oy verdiğim adaylar beni yanılttı. kimi zaman "boşa" gitti dendi oyuma. ama “bana yeter yirminci asırda olduğum safta olmak bizim tarafta olmak ve dövüşmek yeni bir alem için”
  • lancelot du lac  (12.04.17 13:40:11)
toplamda 3 partiye oy attım. ama bunlardan 2'si aynı sayılır, ismi değişen partilerden. ayrıca benim de oyum değişebilirdi baraj olmasaydı.

  • misterturist  (12.04.17 13:41:17)
Chp chp, hepar

  • gozu acik sevisen yahudi  (12.04.17 14:23:43)
Hep aynı partiye verdim oyumu. gittim üyesi oldum.
Üyesi olarak toplasan 2 etkinliğine katıldım. 1 kerede sandık görevlisi oldum.
Partimi desteklesem de çalışmalarına katılamıyorum. Gönüllü olduğum STK'lar ve çalıştığım kurumlar sebebiyle ne yazık ki siyasi kimliğimi günlük yaşantımda savunamıyorum. Öyle bir özgürlüğüm yok.
  • cliquot  (12.04.17 14:30:58)
hangi dönem kime oy kullandığımı unuttum desem yeridir. ak parti ilk kazandığında desteklemiştim. recep abi o sıralar çok umut vaadediyor gibiydi. bir ara chp dedim. ak partililerin tavırlarından yola çıkarak nefret duydum o kitleye. bir dönem oy kullanmadım. oy kullanmak bir şeyleri değiştirmiyor formalite her şey gibi geldi. tek partiyi tutmak bana göre değil. tamamen kişisel.

  • for day to break  (12.04.17 14:41:33)
şu ana kadar 4 farklı partiye verdim. (içlerinde akp yok)

  • contavolta  (12.04.17 14:43:14)
2-3 defa oy kullandım ve hep aynı partiye verdim. Bir sonraki seçimde farklı bir partiye oy vermeyi düşünüyorum.

  • fragile lady  (12.04.17 14:44:42)
Bir seçimi kaçırdım, birinde başka birinde başka partiye verdim malum parti olmasın da kötünün iyisi olsun diyerekten ama ikisi de görüşlerimi yansıtmıyor. Bir sonraki seçimde kime veririm onu da bilmiyorum.

  • chicha  (12.04.17 14:51:18)
hep chp

  • stewie  (12.04.17 14:53:17)
ilk oyumu genç partiye atmıştım hahah.

  • kveldulv  (12.04.17 15:16:41)
chpli bir sülalede doğdum, büyüdüm. ilk oylarımı chp'ye attım, ki zaten bir kısmında bir akrabam/tanıdığım da adaydı zaten. Sonra CHP'nin de sülalemin de fazla ulusalcı olduğunun farkına vardım. cumhurbaşkanlığı seçiminden beri de selo'ya oy verdim. Elbette ki hayırcıyım ama bir sonraki seçimde kime oy veririm hiç bilmiyorum. benim düşüncelerimi temsil eden bir parti yok sanırım ama bir dahaki seçime bakalım.

  • vejeteryanvampir  (12.04.17 19:04:02)
şu ana kadar 3 farklı partiye oy verdim. içlerinde akp yok hamdolsun!

takım tutmayı bırak, bir dine inanır gibi, bir lidere/partiye bağlanıyor insanlar bu ülkede. bu daha tehlikeli ve zararlı ki masturbasyondan: eksiduyu.ru
  • runfor  (12.04.17 23:18:26)