Şarjlı diş fırçası kullanmalı mı?

Buna artık son noktayı koyalım mı? Sizin deneyimleriniz neler?

Şarjlı diş fırçası diyorsanız şu harika diye modelde önerebilirsiniz.

Şu an manuel curaprox kullanıyorum.

Ürün olarak; Oral-B Genius Siyah Pro 9000 ya da Oral-B Pro 790.

Bunları kullanınca manuel fırçalama amelelik gibi gelmeye başlıyor. Ha ben arada manuel de fırçalıyorum sırf şarjlının kadrini kıymetini daha iyi bilmek için.
  • angelus  (12.04.17 13:09:51)
el manipulasyonunuz efektif fircalama icin iyi ise curaprox yeterli. curaprox 5460 en iyi fircalardan biri. ben de dis hekimi olarak bunu kullaniyorum. en ust model otomatik fircam var, cok nadirdir kullandigim.

ha diyorsaniz ben her yeri duzgun fircalayamiyorum otomatik firca kullanin. cok fazla bastirinca duran modeller var otomatiklerde. onlardan tercih edin fazla baski uygulamamis olursunuz.

bence en iyi kombinasyon gunde uc kere curaprox ile fircalama, bir kere listerine gargara. haftada 3-4 dis ipi. ideal olan her gun dis ipi tabi ama mumkun degil pek kabul ediyorum.
  • carabelli  (12.04.17 13:09:57)
oral-b'nin bir kaç modelini denedim. diş hassasiyeti yaptığı için manuel fırçaya döndüm. doktorlar da çok önermedi zaten şarjlıları.

  • lancelot du lac  (12.04.17 13:41:40)
bir hafta once falan oral-b pro 790 aldim. fena degil gibi. tartismalar var tabi zarar veriyor bilmemne falan diye, onlari okuduktan sonra keske basinc sensorlu alsaydim dedim bu arada.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (12.04.17 14:23:21)