Neredeyse bütün yöneticilerin patron yalakası olması.

Neredeyse kelimesini, en son ayrıldığım iş yerindeyken yöneticilik yaptığım için kendime kullandım. telaşa mahal yok.

tulum çekiyor bu konu, tanıdığım bütün yöneticiler patrona yandaş oluyorlar, hani şöyle karşısına çıkıp çatır çatır konuşabilen bi' yönetici ile karşılaşmadım.

bunun sebepleri maddi haz ve kar/zarar dengesi mi, yoksa gerçekten bi' süre sonra bunu inanarak mı yapıyorlar onu merak ediyorum. Çünkü inanmadıktan sonra bu kadar rol yapabileceklerini düşünmüyorum.

geçenlerde(baya bi olmuş yalnız) büyük bir grubun(iletişim ağında ilk 4'teler) kendi kutlamasına katılmıştık konuşmaya çıkan bütün yöneticiler türkiye grubunun onursal başkanı yalıyorlardı. Aklım almadı, onursal başkan da 80'lerde siyasi iktidarın boşluklarıyla o gücü arkasına almış bir şark kurnazı. o kadar. yani onu öven adamların CV'lerini bi' görseniz aralarında hiçbirisi normal zamanlarda benimle aynı mekanda bulunamazlar bile, herifler o derece okumuş. 30'unda yurdışında mba bitirmeyeni yok. Ama sürekli, saygıdeğer, ilerigörüşlü ve Allah başımızdan eksik etmesin büyük yol göstericimiz(!) dedikleri adamı yalıyorlar. lan bıraksanıza zaten 10 dk sonra o adam da çıkıp konuşma yapacak. 2dk kendi ufkunuzu şirkey vizyonunu anlatın, ya da alt kitle çalışanlarınızı motive edecek onları değerli kılacak şeyler söyleyin.

yani, ben hiç denk gelmedim yöneticisi ile aynı fikirde olmayan, onlarla sürekli bir çatışma içerisinde olsa da şirkette üst kademelerde çalışan birisine. biz de hiç '' dr. house'' yok o yüzden.

siz denk geldiniz mi ?

Edit: kendi kendini yalanlayan kehanet oldu ve şimdi arkadaşımın uyarısıyla ''levent abi var ya lan'' demesinden anımsadım, evet levent abi'de hariç. kendisi Ankara merkezli büyük bir altyapı firmasında genel kordinatör yardımcısı ama ben/biz defaat ve defaatle yönetim kurulu toplantısında bağırmalı çağırmalı ''hayır öyle birşey yapamayız'' demelesine denk geldim/geldik. hatta tüm kurulun önünde yine gk'ya karşı bizi de korumuşluğu var. hatta ve hatta doğudaki bir şantiyeyi de yine bizi koruduğu için kaybetme noktasına gelmiştik de adam yine de ''taviz yok çocuklar'' demişti. doğru evet, levent abi var bi' de. demek ki benim de şansızlığım bu adam, böyle bir adamın yanında mesleğe atılırsan sen de ukala olup çıkıyorsun. hayatımızı karartmışsın levent abi.

Benim tanıdığım patrona yanlışlarını efendi bir biçimde söyleyen bir müdür 4 günde kovuldu. + işinde en iyisiydi.

  • deadwampir  (16.04.17 02:38:18)