Göze isabet noktasında problemleri olan göz damlası

Alerjik sebeplerden 1 hafta kullanmam gereken bir göz damlası var.
Kaşım ve elmacık kemiklerimden başlayan süreçte henüz kirpiklerimi aşamadım evet. Ben de damlada kalibrasyon bozukluğu olduğu kanısına vardım. Rahatladım.
Ancak dizlerine yatacağım küçük elleri olan bir kadın olmadan şu basit şeyin üstesinden gelememek derin bir üzüntüye, bu derin hüzün de gözümdeki kızarıklığın aynı oranda artmasına sebep oluyor.
Rica ediyorum bunun bir yöntemi falan var mı?

kasayı yan yatır.

  • paudi  (09.04.17 16:03:56)
sırt üstü yat, gözün iç tarafına damlat (burna yakın kısım), ordan içeri süzülür. sağa sola bak falan.

  • sttc  (09.04.17 16:25:27)
1. kafanı arkaya doğru eğ
2. damla sağ elindeyse, sol elinle damlayı damlatacağın göz pınarının lokasyonunu tespit et
3. damlayı direkt gözünün içine değil, diğer elinle yerini belirlediğin göz pınarına damlat
4. gözünü bir iki kere aç kapat
5. diğer göz için aynı olayı tekrarla

yıllardır suni gözyaşı damlası da kullandığımdan ben en rahat bu şekilde yapıyorum. hedef gözken kaşa dahi damlatmışlığım var, fakat göz pınarına damlatmaya çalışmak daha kolay oluyor.

geçmiş olsun. (:
  • treamorg  (09.04.17 16:40:51)
Ayna karşısında denesen çok kolay aslında. Damlanın ucuna bakmayacaksın, aynadaki yansımanla da gözgöze gelmeyeceksin.

  • chitosan  (09.04.17 16:41:54)