Diyet esnasında acıkınca basıtrmak için

neler yenebilir?

en azından başlangıç için böyle gıdalara ihtiyacım var. çünkü bir anda öğün değiştirmek, doymamı engelleyecektir ve yeniden acıkma sürem kısalacaktır.

bu süreçte, sizin önerdiğiniz yiyeceklerden azar azar yiyip en azından açlığımı basıtmrka istiyorum.

ceviz olabilir, peynir olabilir ilk aklıma gelenler. ama habire aynı şeyler de olmaz bir yandan.

kendim hazırlayıp dolaba da koyabilirim, açlığı basıtrmak için tırtıklamak amacıyla vs.
yemek veya ürün önerirseniz, eve bol miktarda stoklayacağım bunları.

çünkü eğer bu tür yiyecekleri stoklamazsam, acıktığım an yine yanlış şeylere yönelip her şeyi çöpe atmış olacağım.
en azından kendimi bu yiyeceklerle dizginleyeyim.

yeşillik, abartmadan leblebi de olabilir

  • glamdr1ng  (06.04.17 17:15:06)
salatalık. yağı yok bişeyi yok. kıtır kıtır mis.

  • whoosie  (06.04.17 17:15:41)
ya mesela yeşillik diyorsunuz ya. aklımda hiçbir şey canlanmıyor.

ne bilyim, yeşillik derken hangi yeşillik? marul? roka? maydanoz? yoksa pırasa ıspanak?
  • tchuck  (06.04.17 17:15:46)
yoğurt, meyve, ceviz badem fındık, sebze yiyebilirsiniz. atıştırmak için garip gelebilir ama bir havuç, salatalık soyup kıtır kıtır :)

  • senolll  (06.04.17 17:18:53)
Glisemik indeksi dusuk beslenirseniz gunde 2 ogun ile bile ara ogune gerek kalmadan ve hic acikmadan gunu bitirebiliyorsunuz. Normalde ara ogune gerek yok ama cok aciktiysaniz kuruyemis tuketebilirsiniz. Cig badem, ceviz, findik kaju vs. Ancak ara ogune surekli ihtiyac duyuyorsaniz beslenmenizi gozden gecirin derim. Ogunler arasi en az 4-5 saat aclik hissetmemeniz lazim. Karbonhidrati azaltip yagi artirmaniz lazim.

  • neferkitty  (06.04.17 17:21:52 ~ 17:25:33)
Muz.

  • zwiegesprach  (06.04.17 17:22:24)
hindi füme
salatalık,roka
süzme yoğurt
  • sameidiot  (06.04.17 17:22:44)
Eğer acıkıyorsan bu sağlıklı bir diyet olmadığını gösterir. Karbonhidratı günde 25 gr altında tutup kalan kaloriyi sağlıklı yağlar ve proteinle tamamlamalisın.

  • betsy  (06.04.17 17:37:12)
@betsy,

ya mesela sağlıklı yağlar ve protein diyorsunuz. bu da aklımda hiçbir şey canlandırmıyor. sağlıklı yağ nedir, hangi besinlerde bulunur nasıl alınır? sağlıklı protein nedir? markete gidip "abi 200 gram sağlıklı yağ 250 gram sağlıklı protein" mi diyeceğim?

her sitede sağlıklı yağ ve sağlıklı protein farklı gözüküyor.

buraya gelip "şu şu gıdaları yerseniz, şu gramajı aşmayacak şekilde. bu iş sağlıklıdır" deseniz hem bilgilendirici olmuş olacak, hem de benden sonra okuyacaklar için de faydalı olmuş olacak.
  • tchuck  (06.04.17 17:39:10)
akşam açlık bastırdığında yeşil çay içebilirsin yağ yakıyor hem uyumana da faydası olur.
öğleden sonra açıktığında elmayı soyup doğrayıp üstüne yoğrt ve tarçın ekleyip yiyebilirsin, şeker ihtiyacını karşılar.
yine yulaf ezmeli yumurta yiyebilirsin.
meyve olara yeşil elmanın yanında greyfurt tercih edebilirsin.
diyet paket gıdalar var ya saman tadında, onlardan da yiyebilirsin.
kuru kayısı & ceviz de
  • allaccess  (06.04.17 18:24:03 ~ 18:24:28)
Sağlıklı yağlar Hindistan cevizi yağı, tereyağı, zeytinyağı, ghee, hayvan yagidir.
Sağlıklı beslenmeyi herkes farklı tanımlar. Benim sağlıklı beslenmem:
1 günde almam gereken kalorinin %60-70 ini yağlardan %30-35 ini proteinlerden %2-3unu karbonhidratlardan almaktır.

Kendi sağlıklı beslenmeni olusturman icin herkesten parca parca duyduklarını değil okuyup arastirdiklarini uygularsan daha iyi olur.
  • betsy  (06.04.17 19:13:35)
Kuruyemiş. Karbonhidrat alımını sınırlar, yağ alımını arttırırsan açlık atakları kesilir.

  • arnold schwarzeneger  (07.04.17 11:07:55)