Evet mi Hayır mı ?

Neden evet neden hayır ? Alayım düsüncenizi ?

hayır. parti genel başkanı hsk ya üye atadığı için

  • oscar  (06.04.17 02:07:38)
Hayır, çünkü ülkenin demokratik hale geleceği koca bir yalan: www.evrensel.net

Bu kadar fazla yetki, bu kadar fazla güç kimseye iyi gelmez. O yüzden "beyefendisinin" sağlığını düşünen AKPli dahi hayır oyu kullanmak durumunda. Diğer türlü bu gemi batar. Yandaşı dahil olmak üzere hepimiz su altında kalırız.
  • sevgikusunkanadinda  (06.04.17 02:09:34)
hayır:

hukukun geri gittiği hiçbir devlet iflah olmamış tarih boyunca.
  • pirlonun sakali  (06.04.17 02:11:29)
hayır : çünkü akp ve mhp evet diyor.

  • hayati cozemeyen adam  (06.04.17 02:11:55)
Hayır. Bu kadar çok yalan söyleyen, insan/kul hakkı yiyen, adaletsizlik yapan ve hiç de aydın olmayan bir yönetime bir müslüman olarak da Türk olarak da kadın olarak da İNSAN olarak da evet diyecek değilim. Evet diyecek olanların insanlık derecelerinin yerlerde süründüğüne inancım tam.

  • yaren  (06.04.17 02:33:28 ~ 02:34:02)
evet diyen yok mu ? :)

  • sorunvar  (06.04.17 02:38:10)
haiyr, padisahlik secimle gelmez, gelecekse kanla gelir.
padisahligi oyluyoruz aq saka gibi ya. adamlar 15 yilda cumhuriyeti kaldirdilar ya. aqdugumun liberal yavsaklari, yok vesayetmis, yok ordu cok mudahale ediyormus da, gorduk hangi ordunun mudahale ettigini gecen sene. tayyipin atadigi ordu darbe yapti.
ahmet altan, mehmet altan, hasan cemal, ahmet insel, fuat keyman, deniz ulke aribogan, murat belge, can dundar ve daha nice benzerlerinin hepsinin gotune koyim.
  • baldur2  (06.04.17 02:50:26)
Hayir cunku Cumhuriyet kolay kurulmadi. Evet cikarsa sonraki adim eyalet sistemi olacaktir. Yavastan dillendiriyorlar zaten. Vatanin bolunmezligi ve birligi icin HAYIR.

  • duyurumvar  (06.04.17 02:58:43)
@devcileyin
bir de senin gibiler var, tek bildikleri baskalarinin dediklerini elestirmek olan. sana burada dusuncen sorulmus, baskalarinin dusuncelerini elestir denmemis. sen nesin peki? birbirinizden farkiniz yok, onlar da ayni, siz de yobazsiniz demekten baska ne biliyorsunuz sizin gruptakiler? siz konformistsiniz cunku, ne etliye ne sutluye karisan ne sis yansin ne kebap yansinci aslinda iki taraf da aynisiniz tek mantikli, humanist, ozgurlukcu benim kafasindaki marjinalimsi ne idugu belirsiz guruhsunuz en fazla.

  • baldur2  (06.04.17 03:46:04)
EVET Çünkü Kahve verdiler.

  • partizan  (06.04.17 04:20:00)
kısa olacak bu saatte 10 saat yazmaya enerjim yok.

yasama yürütme ve yargı tek kişinin elinde toplanıyor (açıkla demeyin aksini iddia eden de kördür bence zaten). bunların toplanacağı kişiyi de sevmiyorum. seveceğim biri gelse de bu durumu bozar zaten. o yüzden hayır.
  • tuzumkuru  (06.04.17 04:35:26)
Soma için hayır.

Hatırlatma: 301 madencinin ihmaller sonucu öldüğü şehir.
  • Apocalypse  (06.04.17 09:05:55)
ülkeyi 15 senede bu hale getirenlerin daha da boka batması için, evet. ülke öyle skilmez böyle .kilir.

  • stewie  (06.04.17 09:44:57)
evet çünkü düble yollar yapıldı rabbıya şükür asdfasasdf

  • cekilmis gayfe  (06.04.17 10:10:38)
evet, çünkü birkaç musibet milyonlarca nasihatten etkilidir.

  • g7mor  (06.04.17 10:12:38)
tarafsız olacağına dair onuru ve şerefi üzerine yemin etmiş birinin yeminini her muhtemel anda bozduğunu görüyorum.
özet: hayır.

  • gkct  (06.04.17 10:13:59)
yeni başkan öldüğünde yerine vekalet edecek kişinin kim olduğunu ben seçemiyorum.. halen gizli saklı olan paralel yapılanma içindeki kişilerin olduğunu kendileri söylüyorlar.. vekalet edecek kişinin de gizli saklı kişilerden biri olmadığını nerden bileceğiz..

bu ve buna benzer birçok nedenden dolayı hayır...
  • jesues  (06.04.17 10:24:08)
Başkanlık sistemi ile yönetilen, afganistan, iran, mısır, filistin vb ülkeler gibi olmamak için hayır.

  • peggy  (06.04.17 13:19:06)
Cok kisa soyleyeyim, "kuvvetler ayriligi". Hayir deme sebebim bu. Salak olmadigim icin birkac maddeye bakarak kuvvetler ayriligi diye bir sey kalmayacagini farkedebiliyorum, bu yuzden hayir. Bu sadece bir sebep, bur suru sebep var hayir demek icin, usendim simdi yazmaya.

  • stavro  (06.04.17 15:48:41)
Yukarda yazılan hukuksal ve temel haklara dair sorunların da öncesinde. Sadece Erdoğan denilince akla geleneler:

-Tutuklu gazetici sayısı : 158

-Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Ethem Sarı Sülük, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım, Hasan Ferit Gedik, Mustafa Sarı

-Soma, Roboski ve niceleri

-Son bir buçuk yılda: 33 bombalı saldırı şehitler..

hayır. yeter.
  • qazaqwsx  (06.04.17 16:04:59 ~ 16:05:46)
@devcileyin

Evet kendi zihniyetim başta olmadığı için kızıyorum. Hiç merak ettin mi benim zihniyetim nasıl, Türklük müslümanlık kadınlık insanlık benim anlam dünyamda nerelerde?

Akpliden farkı olmayan sensin.
  • yaren  (06.04.17 22:28:06)
evet 10 oyum olsa 10 da evet . dibi görmeden sıçrama olmayacağına inanıyorum

  • taylor durden  (07.04.17 15:32:45)
@taylor
vereceginiz oydan bagimsiz olarak, devletler bir gecede dip gorup bir gecede sicrama yasamiyorlar yalniz. o 'dibi gorme' on yillar surup, 'sicrama'da yine on yillar hatta yuz yillar surebiliyor. dolayisiyla, evet ya da hayir hangisinin daha iyi olduguna inaniyorsaniz ona verin ancak sadece kendiniz degil onumuzdeki iki uc kusak icin de karar verdiginizi unutmayiniz.

  • kassiopeia  (07.04.17 15:53:01)
çocuklarıma hür yarınlar bırakabilmek için HAYIR.
başa babamın geçeceğini bilsem yine HAYIR.
Anayasaya ihtiyacımız varken bunu bırakıp rejim değişikliği derdine düşüldüğü için HAYIR. Dinimin daha fazla sömürülmemesi için HAYIR.
Bir gün esad gibi bir belayı başımıza sarıp yarın çocuklarımızın sarin gazıyla öldürülmemesi için HAYIR.
  • vassal  (07.04.17 16:03:55)