tarçınlı su

merhaba,

hani suyun içine geceden maydanoz, nane, çubuk tarçın falan atıp böyle kür mü desem, içecek mi desem bir şeyler hazırlıyorlar ya.

benim bir termosum var dışarda bunun içine böyle şeyler koyup içmek istiyorum ama hiç bilmiyorum öyle sağlıklı karışımları hazırlamayı.

internetten türkçe/ingilizce olur ya da kendi bildiğiniz güzel bir tarif varsa o da olur. bu konuda vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

reflüm olduğu için çok asitli falan olmaması gerekir diye tahmin ediyorum. dışarda içeceğim için ağır kokan bi şey olmaması da iyi olur. böyle ferah, vücudu temizleyen, metabolizmayı hızlandıran, kullandıktan üç gün sonra mideyi beş gün sonra böbrekleri temizleyen. altı ay sonra ciğerlerimizin içerden bize öpücük yollamasını sağlayacak bir tarif arıyorum.

salatalık, nane, maydanoz, taze-kök zencefil, çilek, elma, karanfil, goncagül, yarım limon, çubuk tarçın, yaban mersini, ahududu koyabilirsin. salatalık, nane, çubuk tarçın, limon fiks koyulan malzemeler gerisi senin zevkine ve elinde olup olmadıklarına göre değişkenlik gösterebilir.

  • dedim ben sana  (05.04.17 22:30:53 ~ 22:31:06)
suya tarçın ve limon atıp denemiştim ( yarım limon veya çeyrek limon) etkisini hissettim dersem yalan olur.
1 sürahi suya 1 narı ayıkladıktan sonra kalan iri kabukları (dışı kırmızı içi beyaz etli kısım) atıp 2 saat bekleyip içtim. grip zamanında çok iyi geliyor ve iyi işetiyor :)

  • MtKrt  (05.04.17 22:31:41)
Ben limon, 1 parça kök zencefil, yarım greyfurt, 2-3 çilek ve bir çubuk tarçın ekliyorum genelde.

Bir de salatalık, limon, zencefil, maydanoz karışımı yapıyorum.

Etkisi var mı bilmem. Sadece su icmemı kolaylaştırdıgı için bu şekilde tercih ediyorum.
  • fraise  (05.04.17 22:48:17)
çok muazzam etki beklemiyorum zaten. kahve tüketimini azaltmak bir taraftan da sıvı almak asıl amaç. çok teşekkürler herkese.

  • nickimin hakkini veremedim  (05.04.17 22:52:18)
Tarçını çok bekletince çok acı bir tat veriyor, bu nedenle 30 dakika filan bekletip çubuk tarçını çıkarmanı tavsiye ederim.

  • neferkitty  (05.04.17 22:57:25)
Bir de yazmayi unutmuşum; ben bu suların içine 1 fincan da önceden demlenip soğutulmuş yeşil çay koyuyorum. Daha güzel oluyor.

  • fraise  (06.04.17 00:45:00)
3 litre su içine 2 yeşil elmayı 4'e bölerek, 1 limonu da 2 ye bölerek , biraz karanfil biraz karabiberle kaynatıp süzersen güzel bir tat alabilirsin. 3 günde bitirmen gerekiyor:)

  • Melodia  (06.04.17 00:49:15)