İcra dosyasina sonradan mı avukatlık ucreti ekleniyor?

Merhaba operatör değişikliği yaptığım hattım için bir borç çıkarmışlar en son avukatlık olmuş Az önce hukuk bürosundan aradılar borç 380 lira. Icra takibi başlatılmış Ben de edevlet üzerinden kontrol ettim öyle bir dosya 3 gun önce açılmış. ama bana telefonda söylenen gün sonuna kadar bu rakamı ödemezsem borç avukatlık ücreti eklenip 1000 lirayı geçecekmiş. bana pek inandırıcı gelmedi icra tebligatı ulaştığında ödemem gereken rakam orada yazan değil mi Hem 3 gün önce icra dosyası açtırıp 4 gün sonra da gün sonuna kadar ödemezsen deyip üzerine avukatlık ücreti eklemek pek mantıklı gelmedi. Bu işler boyle mi yürüyor ona gore ödeyeceğim yalan soyluyorlarsa da son gune kadar bekleteceğim.

tebligat ulasinca yazar ama bu sefer tebigat ucreti vs de eklenicek uzerine bence pazarlik yapin biraz duz 350 tl olarak odeyin gitsin

  • England  (04.04.17 15:17:55)
eklenecek tabii ki ama 1000 lirayı geçmez 800-900 falan olur toplam.

  • vedatchilipeppers  (04.04.17 15:19:52)
Tamam da tebligat yolda zaten. Normalde borç 160 miş. Vekalet dosya tebligat vs 380 olmus.simdi bana yarin tebligat ulastiginda 380 lira yazacak orada. Neye dayanarak o rakami 1000liraya cikaracak. Madem avukatlik ucreti 600 liraydi neden icra dosyasina bastan koydurmadi.

  • kompisko  (04.04.17 15:22:56 ~ 15:24:27)
faizleri hesaba katmadın sanırım

  • vedatchilipeppers  (04.04.17 15:29:29)
Dosya kapak hesabı isteyin, ilk 7 gün odenince 3/4 üzerinden hesaplaniyor vekalet ücreti. Yoksa tam hesaplanir.

  • cabiday  (04.04.17 15:30:57)
Arkadaslar faizi diyorsunuz da madem faiz vardi 4gun sonra mi akillarina geldi. Icratakibi baslatirken neden eklemedi tutara

  • kompisko  (04.04.17 15:38:12)
Dostum vekalet ucreti eklenmeden dosya acilmaz zaten. Acilmistir, eklenmistir, o hiyarlar uyduruyodur erken odersen daha az olur falan diye. Yok öyle bisey. Kesin bilgi.

  • baharat  (04.04.17 16:00:46)
Borç 160 liraysa ve icra takibi 380 lira olarak yapılmışsa içinde zaten masraflar ve vekalet ücreti de var demektir. Bunun hesabını kendin kontrol etmek istersen internette ucretsiz icra hesaplama programları var. Zaten icra müdürleri ödeme emri oluştururken vekalet ucretini re'sen ödeme emrine eklerler. Karşı tarafın avukatı korkutmak amacıyla böyle söylemiş. Zaten buyuk GSM operatörlerinin hepsi aynı hukuk bürosu ile çalışıyor. Onların çalışma yöntemi de bu :)

Bu arada eğer operator degistirirken taahhüt falan bozmadiysan belki borcun bile yoktur. Borcun olduğuna emin misin? Eger borcun olmadığını düşünüyorsan ödeme emrine itiraz et. Mal bildirimi yapmayı da unutma.

Ha yok borç benim eyvallah diyorsan da odeme emri sana tebellüğ edilmeden öde bence. Böylelikle vekalet ücretinin 3/4'ünü ödersin. Bazı masrafları da sen değil alacaklı öder. Yani bir miktar düşer ödeyeceğin para.

Bütün bunlar dışında merak ettiğin bir durum ya da emin olmadığın bir durum varsa icra müdürlüğüne gidip dosyanın detaylarına bakabilirsin.
  • rucka boji  (04.04.17 16:19:55)