Erdoğan neden bu kadar çok tanınıyor?

Bizim ülkeden bahsetmiyorum. Gece yanımda dominikli bi arkadaşım vardı. Dominik ya bildiğimiz. Erdoğanı sık sık tv'de gördüğünü söyledi, şaşırdım açıkçası. Atarlı hallerinin bi etkisi var mıdır? Eskiden türküm dediğimde kebap ya da yogurt diyolardı, şimdi erdogan diyorlar. Tabi başka şeyler diyenler de var ama burdan söylenmez malum.

Sizce bu durum iyi mi kötü mü?

Cok guclu ondan.

  • baldur2  (04.04.17 08:13:36)
Ya da cok sesi cikiyo diyelim. Bir nevi tek Adam zaten.

  • baldur2  (04.04.17 08:13:59)
Kuzey kore başkanı var ya atarlı ve komik, herkes onu da biliyor. Benzer.

  • bir ileti paylastim  (04.04.17 08:26:06)
10 yıldır her gün tv de.

  • hasmetizm 2046  (04.04.17 08:26:47)
2 3 yikdir tv izlemiyorum sirf tayyipi girmemek.icin adam hergun tv de gazetelerde web sayfalarinda hatta sokaklardaki durak reklam tabelalarindan taciz ediyor. İgrendim yeminle gornekten o nedenle taninir dogrudur her halti bilir gibi susmadigindan herkesle.kavga ettiginden taniniyor.

  • haskoylu deli hasan  (04.04.17 08:37:57)
dominik > survivor > acun > rte (:

(bkz: six degrees of separation)
  • Ufuk  (04.04.17 08:53:44)
en basitinden nazi söylemleri tüm ülkelerde haber oldu.

  • cedex  (04.04.17 09:35:10)
çünkü biz ona başbakan ol dedik o gitti dünya lideri oldu :S

  • luchetti  (04.04.17 10:18:14)
Bi de geçen seneki darbe olayi da dunyada baya konuşuldu. Sonuçta Türkiye dünyada belli bilinirliği olan bir ülke. Darbe girişimi olunca haber kanallari haberini yaptı, öyle olunca da daha bilinirliği arttı gibi

  • nundu  (04.04.17 10:49:34)
saddam nasıl servis edildiyse buda aynı şekilde, orta doğunun stratejisi basit kuruyor oyun kurucular.

  • eja  (04.04.17 11:16:22 ~ 11:16:57)
güvercini bile şemsiye ile dürten bir adamın tanınmaması garip olurdu. herkese kendini tanıtıyor.

img-s1.onedio.com
  • insomni4c  (04.04.17 11:33:46 ~ 11:34:33)
sen kaddafiyi, saddamı nasıl tanıyorsan insanlar da öyle tanıyor erdoğanı.

  • yons  (04.04.17 11:53:46)
Karizmatik bir lider ve hitabet yeteneği güçlü insanları etkisi altına alabiliyor. Özellikle ortadoğuda büyük etki yarattı. Oradan başlayarak insanlar farkına varmaya başladı. Kendine ülke dışında bir kamuoyu yarattı bir şekilde.

Söylemleri çok çarpıcı, avrupada da dikkat çeken yanı bu bana kalırsa. Beklenmedik tepkiler veriyor bu da haber niteliği taşıyor. Ayrıca Türkiye Suriye'deki savaşının baş aktörlerinden (haber sunucusu benzetmesi) bir ara tüm dünya bu konuyu konuşuyordu, üzerine bir de Rusya ile yaşanan olaylar. Hepsi birleşince birden popülerliği arttı, şu an dünyadaki liderler arasında tanınma bakımından ilk 6-7'ye rahatça giriyordur.
  • Apocalypse  (04.04.17 11:56:08 ~ 12:06:02)
Asagidaki yaziyi okumanizi oneririm, geldigimiz noktayi cok guzel ozetlemis. Abd'den dubai'ye aksini iddia eden bir entelektuel ile tanismadim.
Buyuk liderlik, karizma gibi hususlarin tanimlari goruluyor ki insanlar arasinda cok farklilasiyor ama gecmisle hesaplasmada cigir acmis bir ulkeye nazi diyerek populer, carpici, karizmatik oldugunu dusunmek cok enteresan bir kafa gercekten.

www.diken.com.tr
  • kassiopeia  (04.04.17 12:40:09)
şimdi şakayı bir yana bırakıp ciddi cevap verecek olursam, bu "çok güçlü lider, hitabet yeteneği var, karizmatik" gibi söylemler edirne'nin batısına geçtiğimiz anda geçersiz kalıyor. hakkari'nin doğusunda belki iş yapıyordur.

avrupa ve amerika'daki insanlar ise biz saddam'ı, esad'ı filan nasıl biliyorsak erdoğan'ı öyle biliyor, bizimki bonus olarak çok konuştuğu için çokça gündem de oluyor. hatta büyük bir artısı var bolca mizah malzemesi oluyor ülkemiz erdoğan'ın acayip söylemleri sayesinde...

mesela aile bakanı'nın rotterdam konsolosluğuna kaçak köçek girmeye çalışmaşı mevzusu büyük dalga konusu oldu. veya çok eskilerden dışişleri bakanlığı resmi sitesinde yayınlanan "turkey is not a banana republic" cümlesi şimdi aklıma gelenler. siyaset-komedi tarihine altın harflerle kazınıyor asrın lideri.
  • luchetti  (04.04.17 12:42:46)