Tanıtım yazısı yayımla diyorlar?

Merhaba, bugün aldığım bir maille ilgili sorum var.
Şimdi benim bir blogum var, 4-5 yıldır az çok düzenli yazıyorum, kendi halinde, az okuyuculu bir şey. Tek sadık okurum Ankaralı yaşlıca bir amca hatta. Hiç yorum yapmadan geçmez, sağ olsun. Neyse.

Blogda verdiğim iletişim adresine bir mail geldi bugün, diyorlar ki Türkiye'nin önde gelen firmalarına SEO hizmeti veriyorlarmış, benimki gibi başarılı (?) sitelerde müşterileri adına tanıtım yazısı yayınlamaktalarmış. Böyle bir iş birliğine bakış açımı ve ücretimi soruyorlar?

Hayır, tutup"benim kalemim satılık değil lan!!!" yazarım, mevzu öyle değildir utanırım. Ne diyorlar yani, bana "şu şirketin şu ürünüyle ilgili övgü yaz, biz de sana para verelim?" mi diyorlar?

Bir de cidden merak ettim, piyasası ne bu işin? :))

bana bu iş biraz scam gibi geldi ya, hele seo işi genel olarak scam geliyor bana. gönderilen metin çok genel bir şeye benziyorsa da daha çok şüphelenirim. bence bir şey demekten ziyade böyle olta mailler gönderip gelen cevaba göre davranıyorlardır. ben blogumun şu anki halinden memnunsam hiç bulaşmazdım.

  • ron dennis  (04.04.17 01:31:36)
Muhtemelen size yazdirmazlar, yaziyi SEO uyumlu olarak kendileri yazip gonderirler siz sadece kendi sitenizde yayimlarsiniz.

Amaclari da guya organik backlink almak. Temelde amaclari Google'i "bak bu site o kadar kaliteli bir icerige sahip ki su kadar blog'dan bu kadar forumdan link verilmis bu kelimeler icin" diye kandirmak.
  • crown  (04.04.17 01:33:26)
Yok, ben de bulaşmayacağım, en fazla "ilgilenmiyorum teşekkürler" cevabı yazarım ama doğru anladığımdan emin olmak istedim. Bir de okuduğum bloglarda görüyorum, belli "şu malzemeyi al, öve öve bitireme" diye yazı yazdırmışlar, kaç para kazanıyorlar acaba diye merak ediyorum hep.

  • kobuzchu kiz  (04.04.17 01:33:56)
parası iyiyse yapıştır gitsin

  • prens zuko  (04.04.17 01:35:24)
Bloggerlara sıkça gelir, scam olmama olasılığı yüksek yani. Onlardan geleek bir yazıyı yayınlayabilirsiniz ya da ben başkasının yazısını yayınlamıyorum, isterseniz belli bir anahtar kelimeye link veririm diyebilirsiniz. Site değerlerinizi bilmiyorum ama başlangıç olarak 50-150 TL arasında bir şey talep edebilirsiniz, pazarlık ederler mi bilmiyorum.

  • whoosie  (04.04.17 11:39:36 ~ 11:39:54)