Kulak üstü kulaklık önerisi

Selam duyuru ahalisi,

Hali hazırda kullanmakta olduğum Logitech G230 kulaklığım can çekişmekte olduğu için yeni bir kulaklık alacağım. Yorumlarda, videolarda, forumlarda kayboldum bir de buraya danışayım dedim.

Max bütçe: 500 TL
Kullanım amacı: Bilgisayarda kullanılacak, Film / Müzik

Kablosuz modeller çok cezbedici ama ses kalitesi, fiyat ve uzun ömür konusunda şüphelerim var. Mikrofon çok şart değil ama olmuşken mikrofonlu olursa skype vs yaparsak kullanabileyim. Amaç gaming olmadığı için sırf gaming diye fazla para bayılmak da istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

kablosuzlari bos ver derim. bilgisayarda kullanacaksan open-back modeller harika olur.

Sennheiser HD 558
AKG K 240
Beyerdynamic DTX 910

ucu de birbirinden enfes. HD 558'lerin kablolari degistirilebiliyor. mikrofonlu kablo alirsin.
  • hopeless  (03.04.17 17:25:33)
@hopeless

Sennheiser HD 558 modeli oldukça hoşuma gitti. fakat 2 sorum var:

- open-back model ne demek, bildiğimiz kulaklıktan ne farkı oluyor?
- kablosu çıkarılabiliyor anladığım kadarıyla. alacağım mikrofonlu kablo tam olarak nasıl bir şey ve alacağım kablo ses kalitesini etkiler mi?
  • mr rosebud  (03.04.17 17:45:09)
- ismi kendini tanimliyor. closed-back kulakliklarin arkasi kapalidir. disari ses vermez ve disaridan ses almaz. muzik daha cok kafanizin icinde calar gibidir. closed-back kulakliklarin arkasi da aciktir. disari ses sizdirir ama muzik/film deneyimi daha derin hissedilir. sanki sesler kafanizin icinde degil de etrafinizdaki pek cok hoparlorden geliyormus gibi hissettirir. genel tanim bu. bilgisayarda takilacagini soyledigin icin open-back onerdim. ha "ben arada otobuste de bir seyler dinlerim" diyorsan closed-back modellerden de onerecegim cillop kulakliklar var.

- kablo ses kalitesini cok buyuk olcude olmasa da etkiler. ucuz cin mali kablolara bulasmadigin surece farki anlamazsin. kimi modeller icin piyasada 500 dolara bile kablo var. el yapimiymis da, gumus kaplamaymis da. boyle seylerle de ugrasmana gerek yok son kullanici olarak :) soyle bir sey gayet isini gorur: www.amazon.com
  • hopeless  (03.04.17 18:07:19 ~ 18:08:24)
kablosuz kulaklıklar hiç kullanışlı değil bence. ben bir yıldır AKG K451 kullanıyorum çok memnunum. Hem rahat hem çok büyük değil. Dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor, mikrofonu da var.

  • leylaomega  (03.04.17 18:10:13)
@hopeless

çok teşekkür ederim. ben closed-back kulaklık önerilerinizi de alabilir miyim, sanırım o tarz bir model tercih edeceğim alışık olduğum için.
  • mr rosebud  (03.04.17 19:42:52)
sony mdr v6 bulman (ona asiri yakin bi model var o da mdr-7506, karsilastir).
audio technica ath m-20x, ath m-30x, ath m-40x falan bak. m-50x en cok bahsedilen bu aralar ama butceyi yukseltmek lazim. iyi seri. mikrofon falan hala istiyosan sennheiser hd-25 amperior al ama asiri pahali ya. yurtdisindan getirt?

  • hopeless  (04.04.17 00:26:48)