Olimpiyatlarda dopingli sporcular

Şimdi bunlar olimpiyata dopingli katılıyor ancak dopingler sonradan belli oluyor. Bizde salal gibi guru duyuyoruz bunlarla o an için bronzlar, gümüşler, altınlar. Sonradan açıklanınca madalyalar ellerinden alındı diye kendimi ve ülke insanlarının kaldırıldığını .... çok uzattım sanırım ama bunlar insanların yüzüne nasıl bakıyorlar ve diğer olimpiyatlara hala katılabiliyorlar mı? Federasyon neden bunların lisanlarını iptal etmiyor. Bence bizi yanlış temsil ettikleri için vatandaşlıktan çıkarılmaları şarttır. Yanlış bilmiyorsam devlet bu dolandırıcılara benim vergimle yüksek oranda para, altın veriyor.
Bu olaya bakışınız nasıl merakediyorum.

Doping, atletizm gibi sporlar için sıradan bir şey. Birçok sporcuya doping yapması için bizzat antrenörleri yardımcı oluyor. Doping olayı zaten sporcunun tek başına yapabileceği bir şey değil. Dopingli sporcuların geneli sosyal medyadan uzak. Kimse fark etmiyor bile. Ben Aslı Çakır Alptekin adını görünce kızıyorum ama.

  • dissendium  (30.03.17 01:44:46)
doping olimpiyat sporlarının hepsinde vardır,
neyin doping olup olmadığı sürekli değişiyor,
doping kabul edilen ilaçların doping testlerinde çıkmaması için de ayrı ilaçlar veriyorlar sporculara...

doping alanındaki yenilikleri takip edemeyen antrenörlerin hatası bu dopingli çıkan sporcular...
  • luchetti  (30.03.17 02:04:40)
doping dediğiniz şey tek çeşit ve tak diye tespit edilebilen bir şey değil.

elit atletlerin hemen hepsi çeşitli ilaçlar kullanıyor. ilacı kullanıp vücuttan atılacağı süreyi hesaplamaktan, test manipüle etmeye kadar antrenörlerin bile gözetiminde yapılan bir sürü şey var. yoksa hepsi sınırlarını bir şekilde zorluyor. hele olimpik seviyede bir atlet...
:)

ek olarak, tabii ki doping'in de profesyonel ölçüde yapılanı var, bir de rus veya akp tarzı kifayetsiz muhterislerin bokunu çıkarması şeklinde yapılanı var. siyasal durumun da etkisiyle bunlar kolay yakalanıyor biraz üstüne gidilince
  • otonomo  (30.03.17 02:08:43 ~ 15:44:02)
Devlet politikası bu. Olmayacak dua malesef.

  • kargn  (30.03.17 02:33:32)
diger olimpik sporcular da kullaniyor emin olabilirsiniz. aradaki tek fark bizim sporcular imkansizliklar sebebiyle daha kalitesiz ilaclar ve doktorlar sebebiyle yakalaniyorlar. diger ulke sporculari kullanmiyor diye bir sey yok hepsi ayni. o kulvarlarda tutunabilmek icin de zorundasiniz ilaclara maalesef ki

  • yeni dunya duzeni  (30.03.17 03:28:37)
Doping kullanmayan profesyonel sporcu yok.

  • arnold schwarzeneger  (30.03.17 09:54:18)
usain bolt dopingli mi mesela? türkiyede astronomik ödül verildiği için doping yapıyorlar. al bi altın madalya kaç yurtdışına mis gibi :)

  • cekilmis gayfe  (30.03.17 11:58:24)