bu psikolojim tedavisiz geçmez mi

internet ve ailem dışında konuştuğum biri yok denebilir. maalasef her şey üst üste geldi zaten meyilli olan ben hastalık hastası oldum şuan kafamda sadece acaba aids miyim düşüncesi var. kendi kendime kızıyorum ulan evden çıkmayan birisin neredeyse, zaten bu halde bile böyle olduysan yaşama diye. hiçbişeyden zevk alamıyorum dizi izlemiyorum kitap okumuyorum yaşayan bi ölüyüm tek yaptığım sözlükte takılmak sıkılınca da vücüdumdaki rahatsızlık belirtilerini nette aratmak en çok da aileme üzülüyorum. bu günlerimi saçma sapan fobilerle heba ediyorum diye. bazen diyorum git test ol ne kaybedersin ona göre yolunu çizersin diyorum ama iş ciddiye binince yusuf yusuf ediyorum. antidepresan kullanmaktan bıktım ilaç alıp yine aynı şekilde yaşayınca bişey değişmiyor. iyi bir iş ve eş bulsam rahatlayacağımı düşünüyorum ama onlar da bu ruh haliyle mucize olmadan olmayacak gibi. doktorlara gittim aids hariç çeşitli testler oldum onlarda bişey çıkmayınca bi aids kaldı bu gidişle aids testi olana kadar belki sonra bile gidecem kafama taktığım her sorunda. böyle yaşanmaz arkadaşlar yok mu kesin çözüm. buraya çok bunaldıkça sorunlarımı düzgünce yazıyorum bazılarınız cins cins cevaplar yazıyorsunuz ayıptır zaten buraları bıraksam rahatlayacağımı düşünüyorum da onu da yapamıyorum. hatta buraya girememek de bi takıntı bende giremesem rahat edemem hoş girsem de pek rahatlayamıyorum.

abi ben sana bir şey diyeyim. iyi bir psikiyatrist varsa ona git, boşver testi falan.
ben de benzer bir sıkıntı yaşamıştım, o açıdan diyorum, lütfen yanlış anlama da.

  • suq  (25.03.17 21:57:20)
Doktor değilim de temizlik takıntısı, hasta olmaktan korkmak gibi şeyler obsesif kompülsif bozukluk kapsamına giriyor diye biliyorum.

Burada açıklamışlar: www.npistanbul.com

Bu hastalık için kullanılan ilaçlar var. Psikiyatriye gidip şikayetlerinizi anlatsanız ilgilenirler aslında. Bir de bilişsel davranış terapisi uygulanabiliyor ilaç olmadan.
  • dissendium  (25.03.17 21:57:53)
arkadaşlar sosyal fobi için 2 sene önce gitmiştim zaten hala arada ordan kalma ilacı kullanıyorum ufak dozda. dediğim gibi antidepresansız aşmak mümkün değil mi bunu. psikaytrist bana, ne desem noter onaylı tasdik istiyosun demişti ama kendisi de bi tuhaftı elinin ucuyla elimi sıkıyordu hemen ilaç yazıp yollamak ister gibi bir havası vardı psikolog da pek yararlı değildi. bunları düşününce başka çözüm arıyorum ama benden başka çözüm yok gibi ben de çok korkağım korkak olmasam şimdiye 10 kere aids testi olmuştum ama onu bile araştırıyorum inciğine cıncığına. sonunu düşünen kahraman olamaz demişler ben oyum işte ama bu lafın gazıyla yaptığım işlerin sonucu bu sorunlarımın bazıları. napacağımı şaşırdım o yüzden.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (25.03.17 22:02:21)
Ya sen hâlâ niye test yaptırmaya gitmedin? Ben salı günü 2. kez test yaptırmaya gideceğim. Test yaptır kurtul şu durumdan. Böyle olunca hep olumsuz düşünüp kendi kendini yiyorsun.
Çankaya Halk Sağlığı Merkezi ücretsiz ve isimsiz test yapıyor oraya git.

  • tahin pekmez yoğurt  (25.03.17 22:08:43)
o testi elbet günün birinde olacaksın. o güne kadar %0.00000001'lik ihtimalin seni içten içe yiyip bitirmesini mi istiyorsun? şu durumda hiçbir şey seni hiv testinin negatif gelmesinden daha fazla rahatlatamaz. bir kan vereceksin 3-4 saate çıkıyor sonucu. ayrıca şu an hiv pozitif olsan bile ne kadar erken öğrenirsen o kadar iyi değil mi? testi ol sonra okb için tedavi araştır bence.

  • signore  (25.03.17 22:12:13)
hocam neden hiv+ miyim şüpheleniyorsun? nasıl bir şey yaşadın?

ben de benzer dönemden geçtim yakın zamanda. internetten araştırma yapmaman gerek. biliyorum kontrolü zor ama çok kafa karıştırıcı bilgiler var. test olsan bile rahatlayamayacağını söyleyeyim bu kafayla.

ben doktora gitmeden, paxil ile aştım bu dönemi. (tam aşamasam da, hayatımı etkileyecek düzeyde değil artık) arkadaş çevresi de sorunu daha erken aşmak açısından önemli bence
  • isimsiz uye  (25.03.17 23:58:36)