spora başladım ama diyete başlayamıyorum

spora başladım 2 hafta oldu. haftanın en az 3 günü gidiyorum ama bir türlü diyete devam edemiyorum. herkes nasıl bu kadar iradeli olabiliyor, vermem gereken de 3 kilo bi şey. boyum kısa olduğu için kötü duruyor tabi
soru şu; diyet karşısında nasıl sağlam durabilirim?

Eger diyete baslamazsan sporda verdigin emegim bir cogu bosa gider. Bosa kurek cekiyorsun yani. Bi sure sonra sporuda birakacaksin bu yuzden. Bunun motive etmesi lazim seni.

  • duyurumvar  (24.03.17 21:54:49)
Bir hafta dayan. Sonra zaten hem alışacaksın hem de farkı hissedince gaza geleceksin.
Ben yeme konusunda inanılmaz dirayetsizim ama dayandım elimden geldiğince.
Şimdi haftada bir gün izin veriyorum kendime onda da tüm gün her şeyi yemiyorum bir öğünde mümkünse günün erken saatinde canımın istediği şey neyse onu yiyorum sonra devam.
  • mutekebbir  (24.03.17 23:13:03)
Spor ve diyete aynı anda başlamak ve devam ettirmek vücut açısından zor olur zaten.

Önce spora alış. 2 haftada "alışmış" olmazsın. En az 4 hafta diyelim. Vücut spora biraz alışınca diyeti eklersin. Şimdilik abartmadan yemeye devam et sadece.

Diyet ve spora bir anda yüklenirsen vücut kıtlık moduna geçebilir, verdiğin kiloları geri alman çok kolay olur. Önce spor yoluna girsin, sonra diyet.
  • harzem  (24.03.17 23:20:16)