ssd cortlamasi

merhabalar. laptop bilgisayarimda dahili olarak takili olan ssd'yi laptopu satarken sokup kenara koydum. simdi icindeki bilgileri almak icin harici 2.5" kutuya takip bilgisayara bagladim ancak ssd'ye bir haller oldu, klasor acilmamaya falan basladi. ben de veri kurtarma programiyla icindeki her seyi kurtardim. simdi ssd'yi formatlayip sistemi sifirdan kurucam ama hicbir sekilde formatlayamiyorum. bicimlendirme, formatlama, chkdsk, dskmgmt falan hicbiri ise yaramiyor. alt tarafi icindeki her seyi silecegim. nasil yaparim?

storage management'de raw olarak gozukuyordu en son, ntfs'ye ceviremiyorum. dskmgmt'den komutu verdim %0'dan ileri gitmiyor.

cmd diskpart dan deneyin.

  • melancholia  (24.03.17 17:57:26)
@melancholla onu da denedim. select disk'le secip clear komutu verdim. partition sectim simdi ntfs'ye ceviriyorum %0'dan ileri gitmiyor. dskmgmt yanlis yazmisim diskpart olacakti o ilk mesajda.

  • icim urperiyor  (24.03.17 18:08:30)
diskpart ta şunları dener misin:
list Disk
select disk X (ssd hangisiyse)
attributes disk clear readonly
clean
create partition primary
select part 1
format fs=ntfs quick
assign letter X:\ (x surucu etiketi)
  • melancholia  (24.03.17 18:21:03)
clean asamasinda su hatayi aliyorum;

diskpart has encountered an error: data error (cyclic reducdancy check).

sanirim daha once de gormustum bu hata notunu, hangi asamada hatirlamiyorum.
  • icim urperiyor  (24.03.17 18:49:20)
ssd'yi cikarip tekrar taktim. bu sefer clean komutu ise yaradi ancak simdi de format asamasinda su hatayi aldim;

....error: the parameter is incorrect.

sanirim bunu da daha once gormustum.
  • icim urperiyor  (24.03.17 18:52:38)
mobildeyim editleyemiyorum o yuzden alt alta yazmak zorundayim (tesekkurler compu)

alakasi var mi bilmiyorum ama clean komutundan sonra list disk dedigimde ssd cikmiyor listede. usb baglantisini sokup takmam gerekiyor tekrar gormek icin.
  • icim urperiyor  (24.03.17 18:54:40)
hdd kutusunda sorun olmasın?

  • Sir Anthony Hopkins  (24.03.17 19:59:52)
@sir

aklima gelmedi degil ancak hdd kutunda hdd takili iken sorunsuz veri transferi yapiliyordu. zaten ssd'den verileri de ayni kutuya takip kurtardim. formatta sikinti var sadece.
  • icim urperiyor  (24.03.17 20:10:47)