İlişki heyecanını artırma formülleri

uzun zamandır sevgiliniz/eşinizle konuştuğunuz konunun %90'ı iş ya da başkaları ise ilişkiniz konusunda sadece kavga ettiğiniz zaman konuşuyorsanız, eski heyecanı yakalamak için neler yaparsınız ya da neler önerirsiniz.

dedikodu.

ortak arkadaş çevresi ve akabinde gelişen dedikodu gibisi yok.

bi de seks.
  • elorelia  (24.03.17 16:59:59)
ortak etkinlik, hobi vs.ler. yoksa yürümüyor.

  • westblack  (24.03.17 17:01:55)
@elorelia başkaları dedikodu kategorisinde yer alıyor :)

  • allaccess  (24.03.17 17:02:23)
yeni arkadaş ortamları yaratmak lazım.

şahsen ben evliyim, misafirliğe gidip, misafir ağırlamaktan çok da vakit bulamıyoruz. gerekli sohbetleri o zaman topluca yapıyoruz ve sonrası da o görüşmelerin değerlendirmesi oluyor.

farklı yerlere geziler yapabilirsiniz. ortak bir kursa gidebilirsiniz. resim veya herhangi bir enstrüman olabilir.

ve tabi canın sıkılınca seks yapabilmelisiniz :))) saatlerce nasıldı diye konuşursunuz.
  • burty  (24.03.17 17:03:23 ~ 17:04:12)
Doğaya verin kendinizi. Kamp yapın, seyehat edin. Otostop ile gezin mesela.

  • hayde bre  (24.03.17 17:52:17)
bence de basbasa kamp. mumkunse oyalanacak teknolojik aletler olmadan uzaklasmak ki tamamen basbasa kalip birbirinize odaklanin. sonra sise cevirmece falan oynayin :) birbirinize dergilerdeki salak testlerden yapin. uzerine muhabbet yurusun.

  • jimicik  (24.03.17 18:04:06)
tahammulun kalmadiysa birak. yorucu olur cabalamak.

  • tiredpanda  (24.03.17 18:51:29)
role playing

  • stewie  (24.03.17 18:58:05)
dedikodu herkesle her türlü ilişkide bağdaştırıcı etken malesef

  • gazozailacatmauzmani  (24.03.17 19:01:29)
kadın heyecan arıyorsa (ki genelde kadın heyecan, erkek huzur arar), sınırlara gelinmiştir.

  • yeraltindan potlar  (24.03.17 19:05:30)
31 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hayatıma bir sürü insan girip çıktı o ya da bu şekilde.
hiçbiriyle sorunum "konuşmak/konuşmamak" olmadı.
ya ben aşırı hoşsohbet bir insanım ya da karşıma hep iyi iletişim kurabileceğim insanlar çıktı.

o yüzden hiç yaşamadığım bir konuyla ilgili ahkam kesmek istemesem de, kendi yaptıklarımı paylaşayım dedim.

mesela ben merak ederim.
yani o kişi ne yaptı, ne etti, onu yapıp ettiğinde ne hissetti, karşısındaki ne dedi, o olay ona neyi hatırlattı falan derken, çorap söküğü gibi gider.
ama bunu yapabilmek için ilgimin o kişi üzerinde olması lazım.
eğer ilgi de azaldıysa, o zaman bilemiyorum.

bence konuşmak, daha doğrusu konuşabilmek, "şimdi şöyle dersem böyle anlar" ya da "hakkımda şunu düşünür" demeden kendini açabilmek, her türlü ilişkide en önemli şeylerden biri.
yani kendi kendineymiş gibi konuşabilmelisin.

mesela birlikte hayal kurabilirsiniz.
olmayan şeyler hakkında konuşabilirsiniz.
"şöyle olsaydı ne isterdin? böyle olsaydı ne yapardın?" gibi şeyler sorabilirsiniz.
hikayeler anlatabilirsiniz.
daha önce söyledikleri gibi dedikodu yapmak da bir seçenek.
en azından oradan birkaç yere atlanabilir.

şimdi yazarken düşününce, karşımdaki insanları böyle tanıyorum muhtemelen.
anlattıklarıyla sebep sonuç ilişkisi kurarak.
insana değişik kapılar açıyor.
ama elbette bu karşılıklı olmalı.
yani o da sizinle konuşmaktan ya da sizi dinlemekten keyif almalı.
yoksa sorguya çekmek gibi olur.
ya da onun konuşmaktan, anlatmaktan keyif aldığını bildiğiniz bir şey varsa, o konuda çanak tutun, konuyu açın.
o anlatsın, siz dinleyin.

sadece konuşun işte.
beklentisiz, sadece zevkli olduğu ve o iletişimden keyif aldığınız için.

illa yan yanayken değil, telefonda da konuşabilirsiniz.
mail atabilir, mektup yazabilirsiniz.
bir konu hakkındaki düşüncelerinizi yazıp, sonradan okumasını isteyebilirsiniz.
bence bunların hepsi en az seks kadar mahrem şeyler.
başkasının kafanızın içine girmesine izin vermek gibi.
ya da başkasının kafasının içine girmek gibi.

ayrıca yapılan seksten bahsetmek kadar, henüz yapılmamış olan seksleri konuşmak, hayalini kurmak da güzeldir.
  • blatta hiberna  (25.03.17 01:12:34)
başka bir çiftle eş değiştirin.

  • humat  (26.03.17 12:45:36 ~ 12:47:48)