Schengen ülkelerine yaz tatili tavsiyeleriniz

merhaba,

aramaya inandım ama sizden de güncel fikirler almak istiyorum.
halihazırda şengen vizem var, eşimle yaz tatilini yurtdışında yapma kararı aldık.

haziran veya temmuz aylarında hangi şengen ülkesine/şehrine gitmemizi önerirsiniz?
unutamayacağımız bir denizli plajlı tatil deneyimi yaşamak istiyoruz.

(ek olarak maalesef bütçemiz fazla değil, ekonomik teklifler daha yararlı olur.)

teşekkürler :)

San sebastian. Ulaşım biraz tutar ama hayat ucuz ve çok keyifli bir yer. Romantik de.

  • bir ileti paylastim  (24.03.17 13:01:32)
girit, rodos, milos, naksos gibi adalar. büyük adalarda alternatif çok olur

  • cekilmis gayfe  (24.03.17 13:02:40)
Ulasim tutmasin, deniz de guzel olsun diyorsaniz,
Yunanistan.

Bulgaristan da olur esasen, burgas fena degilmis hic.
  • kuehles blondes  (24.03.17 13:03:20)
somothraki (semadirek)
bir yunan adasi. bu yaz ben de gitmek istiyorum. gidenler cok memnun.

  • jimicik  (24.03.17 13:16:04)
yunanistana ek olarak Mallorca(ucret durumunu bilmiyorum) veya hirvatistan.

ama bana sorarsaniz Denizli plajli tatil yapacaksaniz en iyisi yine antalya. yani ben avrupada yasiyorum, bir turkun sadece denize girmek icin avrupaya gelmesini anlayamiyorum. herhalde biraz etiket oluyor, tatile de avrupaya girdik diye. he biz sadece denize girmeyecegiz sehir de gezecegiz diyorsaniz o Zaman Barcelona derim. ucreti kurtariyorsa.
  • fayfim  (24.03.17 13:53:14 ~ 13:54:32)
@fayfim, insanlar etiket için değil kazıklanmamak, insan muamelesi görmek, temiz ve tacize uğramayacağı plajda denize girmek istediği için avrupaya gidiyor.
@küles, varna daha güzel burgaz'dan ;)

  • cekilmis gayfe  (24.03.17 14:09:32)
kaziklanmamak diyorsunuz da en ucuz oteller turkiyede? yani atiyorum yunanistanda uyduruk 2-3 yildizli otel icin harcayacaginiz parayla antalyada bir hafta hersey dahil tatil yaparsiniz bence.

  • fayfim  (24.03.17 14:15:04)
yunanistanda uyduruk 2-3 yıldızlı otel için harcayacağın para ile türkiyede güzel bir otelde 1 gece bile kalamazsın.

  • t joe  (24.03.17 14:20:28)
valla hocam simdi dediniz, tekrar baktim. 1 temmuz - 9 temmuz arasi 3 yildizli yunan adalari ortalama 600-800 euro falan. ayni tarihler antalyada 5 yildizli otellerse 1000-1500 arasi. gunluk yemek masrafi, ulasim masrafi falan ekleyince 3 asagi 5 yukari ayni fiyata gelecegini dusunuyorum.

  • fayfim  (24.03.17 14:26:14)
@fayfim 1-9 temmuz antalya'da en ucuz 5 yıldızlı otel 2200 lira o da crowne plaza. antalya merkezde.
aynı tarihlerde rodos'ta uyduruk 2-3 yıldızlı oteller 700-800 lira, euro değil.

  • cekilmis gayfe  (24.03.17 14:39:10)
valla hocam actim rhodostaki en ucuz 3 yildizli otellere baktim, 300 eurodan basliyorlar. sonra antalyadaki en ucuz 5 yildizli otellere baktim, 500 eurodan basliyorlar.

www.booking.com

ortalama, icine girilebilecek otellerse dedigim fiyatlarda. hepsinde euro uzerinden konusuyorum tl degil. turizm elcisi falan degilim Banane isteyen istedigi yere gitsin ama alman turistler yunanistan yerine turkiyeye sahilleri daha guzel oldugu icin degil, daha ucuz oldugu ve hersey dahil konsepti icin gidiyor yani, bunu bilin. gidiyor-du :D
  • fayfim  (24.03.17 15:14:09 ~ 15:18:43)
avrupanın işsizi köylüsü geliyor zaten. onlar da hd konseptine geliyor zaten. parası olanın türkiyede ne işi var :) zaten yerli turiste daha fazla fiyat çekiyorlar. konu tatile giden almanlar değil türkler zaten

  • cekilmis gayfe  (24.03.17 15:22:51)
iste o yuzden de mevzu sadece denize girmek, otel disina cikmamaksa bosu bosuna yurtdisina cikip masrafa girmektense benzer paraya türkiyede hersey dahil bir otele gitmek daha mantikli geliyor bana. booking uzerinden yerli yabanci farki yok, ayni oluyor fiyatlar. acenta ile gelirsen sadece daha Uygun oluyor, o da almanya icin konusursak oyle acayip fark yaratici rakamlar degildi gecen sene. rusyayi bilmiyorum.

  • fayfim  (24.03.17 15:30:10)
cevaplar için teşekkürler :)

geçmiş yıllarda zaten yurtiçinde tatil yaptık.
hazır vizemiz varken görmediğimiz yerleri görelim istiyoruz, yaz aylarında olacağı için de plajlı denize girmeli olsun istedik.

- yunanistan'a gitmiştik ama yunan adalarının atmosferi başkadır tabi. baya bi incelemiştim adaları, çok güzel yerler.
semadirek'i çok duymadım inceleyeceğim.
- san sebastian'ı biraz inceleyebildim, daha detaylı bakacağım. çok güzele benziyor.
- mallorca da çok güzel, keşke uçuşlar bu kadar pahalı olmasa. yine de listeme ekledim.
- bulgaristan ne yazık ki şengen ülkesi değil, ayrı vize almak gerekiyor.

- antalya'da veya ege'de de gidilecek muhteşem yerler var, belki avrupadakilerden bile daha iyi plajlarımız var ama dediğim gibi hazır vize varken ve çocuğumuz yokken gitmediğimiz görmediğimiz yerlere gidelim istiyoruz.
  • orko  (24.03.17 15:45:24)
bulgaristan schengen vizesi kabul ediyor

  • cekilmis gayfe  (24.03.17 15:49:29)
bulgaristan schengen kabul ediyor +1
burgas da çok güzel ve çok ucuz +1

  • c1b2k3  (24.03.17 21:18:21 ~ 21:18:36)