ACİL- Psikoz - Ruh hastalıkları yardımlaşması...

merhaba. kardeşime dün ayakta tanı olarak psikoz teşhisi kondu. bugün intihar teşebbüsünde bulundu. daha doğrusu intihar etti pencereden atladı, can havliyle ayağından yakalayabildim ve Allah'ın takdiriyle yukarı çekebildim... olayın vehametini anlayın diye yazdım bunları.

bugün yatılı olarak hastaneye bıraktık kardeşimi. trabzon ktü farabi hastanesi. refakatçi izni yok ve evde çıldırmak üzereyim.

bu hastalık nedir? tedavisi var mıdır? dün akşamdan beri bizi, evini tanımıyor. dünyayla bağlantısı kalmamış gibi boş boş etrafa bakıyor. komutlarımızı anlamıyor. öyle ki su içmeyi bile unuttu. zorla su içiriyoruz ağzında biriktirip tükürüyor. öncesinde de çok sağlam bir çocuk değildi asosyaldi fakat hayatını idame ettirebiliyordu. son bir haftadır bir gönül sevdası yüzünden aşırı stres yaptı ve kaldıramayıp bu hale geldi.

dostlar, ne olur yardım edin. yaşayan ve ya çevresinde bu olayı yaşayan varsa ne olur yazsın iletişime geçsin. internette araştırma yaptım fakat psikoz hasta ve ya yakınlarının toplandığı bir site forum vs bulamadım.

ekşide başlık vardı sözlükçülerin başarıları meslekleri vs diye onu da bulamadım ne olur bir psikiyatr uzmanı benle iletişime geçsin. bu arada kardeşim 21 yaşında

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (24.03.17 00:46:35)
öncelikle çok geçmiş olsun. sözlükte psikolog vardı diye biliyorum ama nickini bilmiyorum. bilen arkadaşlar lütfen paylaşsın, çok spesifik bir konu olduğundan biz ancak yüzeysel/eksik yorumlar getirebiliriz

bu tarz konuları ara sıra kısa da olsa araştırıyorum ilgimi çektiği için. hepsi internettendi, o yüzden pek güvenmeyin ama tedavi konusunda erken tanı çok ama çok önemliymiş. sizin durumunuzda çok erken bir tanı olmuş, ben iyileşmemesine ihtimal vermiyorum. belki aylarca belki bir yıldan fazla yatar ama iyileşir. siz ne olursa olsun umudunuzu kaybetmeyin. ne hastalıklardan dönenler var
  • isimsiz uye  (24.03.17 01:55:24)
teşekkürler arkadaşlar. olumlu olumsuz her yoruma ihtiyacım var. kardeşimle ilgili uzunca bir yazı yazdım. ilgilenmek isteyen olursa buraya bırakıyorum: justpaste.it

uzman psikiyatr doktorları ve bu tür olayları yaşamış olanlar yazarsa sevinirim...
  • seni sevenleri bir kere uzdun  (24.03.17 03:11:04)
eger asperger tanisi net ise (yeni bir fikir alin) bu konuda uzman birinin danismanliginda hareket etmeniz gerekir. simdi gecirdigi ciddi bir psikoz olabilir, ancak aspergerligi sebebiyle gosterdigi davranislari ilacla kontrol altina almaya calisirsaniz cok yol da alamayabilirsiniz. bu teshisin daha once kondugunu en azindan butun doktorlarina soyleyin, haberleri olsun.

  • robokot  (24.03.17 03:57:29)
Günaydın geçmiş olsun. Geçici de olabilir ama öncesinde asosyaldi diyorsunuz bu prodrom dönem de olabilir. Hiç tedavi almamışsa hızlı bi iyileşme görebilirsiniz, sakin olun.

  • mavibalık  (24.03.17 09:42:17 ~ 13:17:52)
Şu an zaten hastanede yatıyor rexapin ve ativan kullandırıyor doktorlar. Asperger tanısı net olmalı çünkü onun da belirtilerini taşıyordu. Teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağız

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (24.03.17 16:50:59)