Bundan 50 sene sonra

dunya vatandasi ile akrabasi mars vatandasi arasinda skype/facetime gibi video konferans olur mu sizce? (tuzak soru)

Olmaz.

  • bigbadabum  (24.03.17 00:03:00)
Olmaz tabi

  • all girls dream  (24.03.17 00:10:40)
tuzak kısmını anlayamadım galiba ama 50 yi bırakalım 2025 yani 8 yıl sonra bile ufaktan başlayacak bu durum. www.teknokulis.com

  • senolll  (24.03.17 00:20:06)
Ne desek bos. 50 yil sonrasi icin ongoru yapamayiz. Teknolojinin ilerleme hizi kestirilemiyor. 50 yil degil 25 yil sonra da olabilir ya da 80 yil sonra bile hala olmayabilir.
Su an icin baska gezegene koloni kurmanin onunde coook buyuk teknolojik ve ekonomik engeller var.

  • stavro  (24.03.17 00:29:59)
Hayır

  • stiletto heel  (24.03.17 00:32:00)
Olmaz diyenler niye olmaz diyor, onu da aciklayabilirler mi?

  • wayfarer  (24.03.17 00:34:44)
Valla ilk okuduğumda dalga geçtiğini düşünerek cevap yazmadım, ama cevapları okuyunca gerçekten şok oldum.
Mars ile Dünya'nın en yakın olduğu zamanda ışık aradaki boşluğu yaklaşık 4 dakikada alır, en uzak olduğu zamanda ise 21 dakikadır.
Bu durumda tabiki gerçek zamanlı bir görüşme yapmak mümkün değil.
Eğer kuantum dolaşıklığı gibi hala anlamadığımız bir olgu ile teorik olarak bile mümkün görünmeyen bir şekilde o büyüklükte kompleks bir veriyi aktarabilirsek belkiii çok uzak bir gerceklikte bu süreyi kısaltabiliriz, ki bu da çok küçük bir ihtimal.
  • cursor  (24.03.17 01:53:52)
Bu arada üstekini yaparsak zaten bir nevi ışınlamayı gerçekleştirmiş oluyoruz. Ama tabiki kuantumun olayı zaten belirsizlik iken bu tür iletim bayağı uçuk bir seçenek.

  • cursor  (24.03.17 02:03:28)
"
Light travels at approximately 186,282 miles per second (299,792 km per second). Therefore, a light shining from the surface of Mars would take the following amount of time to reach Earth (or vice versa):

Closest approach: 182 seconds, or just over 3 minutes
Farthest approach: 1,342 seconds, or just over 22 minutes
On average: 751 seconds, or just over 12.5 minutes

"
  • wayfarer  (24.03.17 02:28:20)
Marslıyla uzak mesafe ilişki yaşayana allah şimdiden sabır versin.

  • kargn  (24.03.17 02:33:31)