Discoverydeki belgeselin adi

Gunaydin guzel insanlar,

Bundan 3-4 sene kadar once discovery science kanalinda izledigim bi belgesel vardi ama adini bir turlu hatirlayamiyorum. Belgeselin cekilmesi daha eski olabilir. 12-13 bolumluk bir seri idi.

Konusu ise 3-4 kisi degisik seyler icat ediyorlardi. Birisi muhendis, birisi hardware programlamaci, birisi mekanikciydi sanirim. Iclerinden birisinin sari boyali saclari olmasi lazim. Programlamaci biraz anti-sosyal gibiydi, degisik hareketleri vardi.

icat ettikleri seyler soyle seyler:
-bi yatak var. uyaninca yatak dik konuma geliyor. onu kapanip dusa kabin oluyor. Icinde dus aliyorsun, dislerini falan fircaliyorsun. Bi yandan ekranda haberleri okuyup, hava durumuna bakabiliyorsun.

- bir araba yaptilar. hidroliklerle araba yerden 3-4 metre havaya kalkiyor ve diger arabalarin ustunden gecebiliyor. Bu arabada ayni zamanda ozel tekerlek kullanarak yan yan 90 derecelik arabayi park edebiliyordun. gecen verizonun tanittigi su arac gibi:
www.valuewalk.com

- itfayeciler icin de biseyler yapmislardi.

- su altinda goruntu izleme ile ilgili bisey yapmislardi. sanal gerceklik gibi.

bunun gibi seyler iste.

hadi bi bulduruverin bee :)

tesekkurler, guzel gunler.

nat geo'da çılgın mühendisler var ama discovery demişsin. bu olamaz heralde.

www.natgeotv.com
  • spirit crusher  (23.03.17 10:28:04)
maalesef o degil.

  • arşivci  (23.03.17 11:24:57)
jürinin olduğu, mühendislerden oluşan iki farklı grubun proje yapıp yarıştığı programdan bahsediyor olabilir misiniz?

  • pide  (23.03.17 11:31:42)
@pide'nin dediği;

All-American Makers

www.sciencechannel.com
  • otonomo  (23.03.17 12:26:28 ~ 12:27:56)
yok benim dedigim the big brain theory imis.

  • pide  (23.03.17 12:48:53)
Maalesef bunlar da değil:(

  • arşivci  (23.03.17 13:21:35)
Dediğim gibi bir bölümde sadece bir proje üstünde çalışıyorlar. Yarışma gibi değil. Sadece istediklerini yapıp insanlara tanitiyorlardi.

  • arşivci  (23.03.17 13:23:12)
hayrını görün :))

(bkz: Prototype This!)

www.amazon.com
  • otonomo  (23.03.17 14:09:45)
Aynen. Cok tesekkurler. Programin ismi Prototype This!

  • arşivci  (23.03.17 16:21:40)