Top Çay Süzgeci

Merhaba,

Matara için çay süzgeci bakıyorum amaç içine doldurayım bitkiyi atayım süzgeci mataraya demlensin durduğu yerde. Ama böyle top şeklinde (makas gibi olmayacak) kaliteli küçük hoş bir süzgeç bulamadım.

Var mıdır sizin gözünüze çarpan.

Matara contigoların westloop.

direk böyle filtreler var.

shop.tee-hoch-n.de
  • kurnaz  (21.03.17 16:18:30)
@kurnaz gördüm bunlarıda çayın tadını kaçırmazlar mı? yada ne bileyim süzgeç kadar etkili olurlar mı?

  • ManikD  (21.03.17 18:15:05)
açıkçası nasıl sevdiğinize bağlı. dilerseniz alın bundan deneyin. daha kombosu, alın bunu baktınız tadını kaçırıyor gibi, mini mini delikler açın bir şiş yardımıyla her poşette 20 tane filan. o zaman tadı kaçırma olayı olmaz, 10 kağıdı bir seferde delebilirsiniz, hepsine 20-30 delik açmanız 10-15 dakkayı alır sadece. mantıklı geldi bana.hatta çok mantıklı geldiği için bunu yapabilirim bende.

  • kurnaz  (21.03.17 18:35:41)
@kurnaz ben de bundan arıyordum Türkiye de alabilecegimiz bildigin bir yer var mı?

  • monolog insanı  (21.03.17 18:41:17)
ben migrostan almıştım bi tane. ama inanılmaz kullanışsız. açıp kapamak inanılmaz zordu. ekaterina'nın attıkları daha kullanışlı gibi gözüküyor. özellikle yuvarlak olan.

  • hononu  (21.03.17 18:44:32)
@kurnaz deneyeceğim bakalım.

Arayan arkadaşlar gitti gidiyor a çay poşeti yazıp ararsalar bulunabiliyor. Bende deneyeceğim bakalım.

@ekaterina bunları gördüm. Plastik olanı içime sinmedi, çaypoşeti görünümlü metali temizlemesi zor olacak diye düşündüm. Yuvalarlağı açıkçası çokkk hoşuma gitti ama tek düşüncem acaba mataraya sığar mı? Çünkü o kadar para verip mataraya sığmazsa sorun ama her seferinde çay poşeti almaktan daha makul ve kullanışlı.
  • ManikD  (21.03.17 18:47:48)
çay poşeti görünümlü olan metal çok kolay temizlenir. Suya tuttuğun an çaylar gider zaten. Matarayı götürüp dene bence, poşetler de sığmayabilir, termosların ağzı baya dar.

  • ekaterina  (21.03.17 19:01:40 ~ 19:02:10)